У Чернівцях презентували соціальний проєкт Друг дитини

Сьогодні, 22 липня 2021 року, в приміщенні Чернівецької міської ради презентували проєкт "Друг дитини".

- "Друг дитини" - це надзвичайно важливий проєкт. Ми знаємо про дуже складну проблему, яка є в Україні, і є в Чернівцях, це питання сексуального насилля над дітьми. Воно є. Діти страждають. Але, на жаль, не завжди діти готові ділитися цією проблемою з чужими людьми, з невідомими їм людьми, просити про допомогу. Дуже часто діти навіть не усвідомлюють, що відбувається щось злочинне чи ненормальне, - розповіла керівниця проєкту та засновниця благодійного фонду "Я майбутнє України" Марта Левченко.

Учасники проєкту спільно зі службою у справах дітей міської ради підрахували, що в Чернівцях є близько 80 сімей, де ймовірно відбувається насилля по відношенню до дітей, проте не вистачає спеціалістів, які б з ними працювали.

- Виникла ідея зробити таку групу практичних психологів, навчити їх максимально від кращих спеціалістів України та закордону переймати досвід, аби вони могли регулярно на правах друга відвідувати сім'ю, ставати другом дитині, відвідувати з нею театри, бібліотеки, проводити час. Коли дитина бачить не чужу людину, яка задає незручні питання, а бачить друга, дитина може відкрити дуже багато своїх проблем, питань, що її турбує, які загрози в неї є, що її лякає, де їй потрібна підтримка, - зазначила Марта Левченко.

У кінці травня цього року 13 психологів пройшли курс спеціальної підготовки для роботи з дітьми, які пережили сексуальне насильство. Надалі вони будуть працювати з сім'ями, де була виявлена така загроза.

- Ми чітко розуміємо, що є напрями, де влада може делегувати свої повноваження громадським організаціям і отримувати набагато більш ефективний результат. Ми сподіваємося, що участь наших структурних підрозділів міської ради, які братимуть участь у реалізації цього проєкту, буде ефективною, - додав заступник Чернівецького міського голови Юрій Лесюк.

Фото та відео Артема КОЗМЕНКА