На Буковині поблизу Дністровської ГЕС загинула риба

Наразі фахівці встановлюють причини загибелі водних біоресурсів. Про це пише Інформаційне агентство АСС з посиланням на Facebook-сторінку Чернівецького рибоохоронного патруля.

Так, 10 вересня 2021 року працівники Чернівецького рибоохоронного патруля у буферному водосховищі на ділянці р. Дністер нижче Дністровської ГЕС-1 у межах с. Ожеве Дністровського району Чернівецької області зафіксували факт загибелі водних біоресурсів.

«Зокрема, у прибережній смузі водойми та човнах рибалок, які перебували на водоймі інспектори виявили 14 особин судака звичайного з наявними механічними пошкодженнями. З пояснень громадян, рибу вони зібрали для власного споживання з поверхні водосховища уже з механічними пошкодженнями», - повідомили в рибінспекції.

Інформаційне агентство АСС є в Instagram

Відтак, 11 вересня для визначення масштабів і причин загибелі риби на місці події працювали поліцейські, працівники ГУ Держпродспоживслужби в Чернівецькій області, Держекоінспекції Карпатського округу.

Фахівці оглянули водне плесо буферного водосховища та зафіксували загибель ще 58 екземплярів судака звичайного, з них 36 – дорослих особин та 22 – малька. Під час візуального обстеження снула риба зустрічалася на дні буферного водосховища. Також на окремих екземплярах були помітні порізи, часткова відсутність лускового покриву та інше.

Для встановлення причин загибелі риби представники Чернівецької регіональної лабораторії Держпродспоживслужби України відібрали проби води та окремі екземпляри загиблої риби.

Відповідно до актів Чернівецького рибоохоронного патруля, впродовж двох діб всього було зафіксовано загибель 91 екземпляра судака звичайного різного розміру.