Будинок на Руській у Чернівцях, де стався обвал, визнали аварійним

Відповідне рішення сьогодні, 14 вересня, ухвалив виконавчий комітет Чернівецької ради, про це пише ІА АСС.

Нагадаємо, перший обвал частини стіни у будинку стався у ніч з 18 на 19 липня 2021. Наприкінці цього ж місяця частково обвалилась стіна вже на рівні 3-го поверху будинку.

Наші новини є у Facebook

Як повідомив сьогодні заступник директора департаменту інфраструктури та благоустрою Ярослав Кушнірик, будівлю на вулиці Руській обстежував експерт.

«Будівлі 150 років, і у 60-х роках минулого століття вона потерпала від втручання людей. Свого часу там на першому поверсі були майстерні, на другому – житло фотографа, на третьому під скляним дахом – його майстерня.

У 60-тих роках на дерев’яні перекриття поклали цегляні перегородки, чим зробили навантаження, підняли третій поверх, зробили односкатний дах облаштували там приміщення. Крім того, там прорубали у несучій стіні 8 вікон, а коли проводили комунікації пробили штроби. Тобто всіма діями було зроблено все, щоб по максимуму ослабити конструкцію цієї будівлі.

Відтак, експерт дав своє зауваження про те, що будинок аварійний», - розповів посадовець.

За словами Ярослава Кушнірика, зараз у цьому будинку перший поверх знаходиться у приватній власності, на другому – у двох квартирах проживають 3 чоловік, третій поверх перебуває у комунальній власності. Всіх мешканців і орендарів попередили про аварійність будинку. Людям, які там проживають зарезервували місця для переселення у маневровому фонді. Відтак, після рішення виконкому їм зможуть виділити приміщення, але вони не хочуть переселятися.

«У тому щоб цю будівлю відновити зацікавлені всі. Для мешканців найкращий варіант, це відбудова їхньої будівлі, щоб вони мали куди повернутися, або щоб їм запропонували житло в іншому місці», - зазначив Ярослав Кушнірик.

Відтак, за визнання будинку на вулиці Руській аварійним проголосували 9 членів виконкому.