Шкільні класи «першачків» у Чернівцях досі не обладнані новими партами «НУШ»

Шкільні класи «першачків» у Чернівцях досі не обладнані новими партами «НУШ».

Про це повідомляє Буковинська правда з посиланням на начальницю управління освіти Чернівецької міськради Ірину Ткачук.

Шкільні класи в Чернівцях, де навчаються учні перших класів, не обладнані новими партами, які передбачені "Новою українською школою" через затримку з проведенням тендеру.

Вона сказала, що ці парти мають придбати за гроші державної субвенції за співфінансування із міського бюджету. Очікується, що ці парти з’являться у школах міста до завершення першого семестру.

"Ми розраховуємо кількість "першачків", кількість перших класів і оголошуємо закупівлю. Але в даному випадку це дуже велика закупівля, оскільки є певний еквівалент у тисячах євро. Якщо закупівля понад 122 тисяч євро у гривневому еквіваленті, в такому випадку оголошуються міжнародні торги. В цьому випадку ми говоримо саме про міжнародні торги, які значно довший період часу будуть тривати. Аукціон оголошений аж на 30 вересня. Зараз постачальники, які хочуть взяти участь в аукціоні, подають заявки, а 30-го відбудеться аукціон. Відповідно, до кінця цього семестру мають бути поставлені ці парти", – сказала І. Ткачук.

На запитання ведучої, чому не було можливості провести тендерні процедури до початку навчального року, посадовиця відповіла:

"Як субвенція доходить до нас. Ми повинні отримати субвенцію, ми повинні потім отримати співфінансування в розрахунку до субвенції, яку ми отримуємо з державного бюджету, і тільки потім ми сформуємо технічні особливості закупівлі й оголошуємо саму закупівлю".