Благодійний проєкт: українці з Італії допомагають Чернівецькій психіатричній лікарні

Ці речі збирають та передають українці, які проживають у місті Варезе, Італія. Завдяки благодійному міжнародному проєкту, який заснував чернівецький журналіст В'ячеслав Хабайло, спільно з Галиною Біжик, головою італійської громадської організації «Anna-Sofia», така допомога надходить до Чернівецької обласної психіатричної лікарні. Про це пише ІА АСС.

«Наразі я знімаю авторське документальне кіно про пацієнтів Чернівецької обласної психіатричної лікарні. Побачивши, що відбувається зсередини у закладі, побут пацієнтів та на скільки влада відсторонилась від них, я вирішив започаткувати такий проєкт. Ми допомагаємо одягом, засобами гігієни, продуктами харчування та смаколиками», - розповів В'ячеслав Хабайло.

Інформаційне агентство АСС є в Instagram

Автор проєкту розповів, що планує і надалі допомагати цьому медичному закладу.

«Відтак, це був перший такий благодійний внесок для лікарні. Вже наступного тижня очікується чергова допомога. Я започаткував такий проєкт, тому що розумію, що при недостатньому фінансуванні лікарні, колективу лікарів дійсно важко працювати. Більше того, спостерігаючи за побутом та життям пацієнтів лікарні, я розумію, що вони потребують цієї допомоги», - зауважив автор проєкту.

В'ячеслав Хабайло додав, що фільм про людей з психічними розладами «відкриє очі» суспільству на реальність у цій лікарні.

«Більшість бачили психіатричні лікарні зсередини лише у художніх фільмах. Проте у документальному кіно, зйомки відбуваються без конкретних постановок. Адже в умовах психіатричної лікарні постановка просто неможлива. Також хочу подякувати Анжелі Левицькій, головному лікарю Чернівецької Обласної психіатричної лікарні, за те що дозволила проводити зйомки у повноцінних реаліях психіатричної лікарні», - розповів В'ячеслав Хабайло.