Від ТзОВ вимагають звільнити приміщення об'єкта культурної спадщини у Чернівцях

Погляд

Чернівецька окружна прокуратура в судовому порядку вимагає від суб’єкта господарської діяльності погасити борги за оренду та звільнити приміщення по вулиці Ольги Кобилянської, яке знаходиться в межах комплексної охоронної зони центрального історичного ареалу Чернівців та в межах буферної зони об'єкта культурної спадщини, внесеного до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Про це повідомляє пресслужба Чернівецької обласної прокуратури.

У 2020 році Департамент розвитку Чернівецької міської ради передав ТзОВ в оренду понад 77 кв. м нежитлового приміщення для використання під торговельний об'єкт. Приміщення знаходиться в житловому будинку початку ХХ століття, занесеного до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.

Усупереч умов договору, суб’єкт господарювання систематично не сплачував оренду плату за користування приміщенням та самовільно, без погодження з управлінням охорони культурної спадщини Чернівецької міської ради, проводив ремонті роботи, що суперечить Закону України «Про охорону культурної спадщини».

Як наслідок, з травня 2020 по серпень цього року до місцевого бюджетну не надійшло понад 250 тис. грн.

За таких обставин Чернівецька окружна прокуратура звернулася з позовом до суду в інтересах територіальної громади про стягнення заборгованості та повернення приміщення у комунальну власність. Наразі судом відкрито провадження у цій справі.