У музеї просто неба Чернівців презентують старовинні буковинські хати

Погляд

Уперше за 35 років існування у Чернівецькому обласному музеї архітектури та побуту відкриють нові об’єкти. Ідеться про старовинні оселі буковинців – гуцульську хату та хату Підгір’я. Їх відшукали у селах краю та розібраними привезли до скансена. Тут майстри відновили будинки та відтворили у них інтер’єр сторічної давнини.

Відкриття нових об’єктів, чи то так, за буковинською традицією, входини у хату, заплановано на 14 жовтня 2021 року. Як пояснив директор закладу Іван Пілат, саме цього дня 1986 року музей розпочав роботу.

- Проєкт музею також виграв грант у Буковинського культурного фонд. За ці гроші у хаті Підгір’я обладнали піч, у якій плануємо готувати різноманітні традиційні страви регіону та частувати ними гостей і туристів, – пояснив Іван Пілат, передає Чернівецька ОДА.

За його словами, наїдками з печі пригощатимуть і 14 жовтня, зокрема, можна буде скушувати голубці, начинку та інші смаколики. Також на відвідувачів свята чекають запальні співи та танці. Початок дійства – о 13:00. Вхід у музей цього дня буде безкоштовним.