У Чернівцях прокуратура подала до суду за незаконний ремонт приміщення на Кобилянській

Буковинська правда

У Чернівцях прокуратура подала до суду за незаконний ремонт приміщення на Кобилянській.

Про це повідомляє Буковинська правда з посиланням на Чернівецьку окружну прокуратуру.

За незаконний ремонт та борги за оренду прокуратура вимагає від ТзОВ звільнити приміщення об’єкта культурної спадщини.

Прокуратура вимагає в судовому порядку вимагає від суб’єкта господарської діяльності погасити борги за оренду та звільнити

приміщення по вулиці Ольги Кобилянської, яке знаходиться в межах комплексної охоронної зони центрального історичного ареалу Чернівців та в межах буферної зони об'єкта культурної спадщини, внесеного до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

У 2020 році Департамент розвитку Чернівецької міської ради передав ТзОВ в оренду понад 77 кв. м нежитлового приміщення для використання під торговельний об’єкт.

Приміщення знаходиться в житловому будинку початку ХХ століття, занесеного до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Усупереч умов договору, суб’єкт господарювання систематично не сплачував оренду плату за користування приміщенням та самовільно, без погодження з управлінням охорони культурної спадщини Чернівецької міської ради, проводив ремонті роботи, що суперечить Закону України "Про охорону культурної спадщини".

Як наслідок, з травня 2020 по серпень цього року до місцевого бюджетну не надійшло понад 250 тис. грн.

За таких обставин, Чернівецька окружна прокуратура звернулася з позовом до суду в інтересах територіальної громади про стягнення

заборгованості та повернення приміщення у комунальну власність.

Наразі судом відкрито провадження у цій справі.