У Чернівцях відбувся показ фільму про участь українок у війні з Росією

Погляд

У Культурно-мистецькому центрі Миколайчука в Чернівцях відбувся показ фільму «Невидимий батальйон». Свого часу після прем’єри цієї стрічки в Україні актуалізувалося питання стосовно формування армії за професійним, а не гендерним принципом.

Як повідомляє пресслужба міської ради, стрічку в Чернівцях представляла ветеранка російсько-української війни, представниця проєкту «Невидимий Батальйон» Катерина Луцик. За її словами, на Сході практикувалися такі сценарії, коли жінки по факту були снайперками та артилеристками, а числилися швачками та кухарками.

Ідеєю фільму було привернути увагу людей до проблем, з якими зіштовхуються жінки, що йдуть служити. Після його виходу, а також завдяки роботі проєкту та громадських організацій, в українській армії почали розширювати перелік посад, які офіційно можуть займати жінки. Наразі вже є 63 бойові посади та понад 450 цивільних.

За словами Каті, окрім упередженого ставлення до військовослужбовиць, також є проблема домагань. Наразі працюють над створення чат-боту, який дозволить жінкам отримувати «якісну» допомогу та притягувати до відповідальності винних.

«Невидимий батальйон» - це шість історій жінок-військовослужбовиць. Героїні фільму різні за своїм життєвим досвідом, віком, військовими та цивільними професіями, проте їх всіх об’єднала війна і їх історії створюють панорамну картину становища жінки у Збройних Силах.[message]