На Сторожинеччині дбають про нові ліси

Погляд

Першими серед структурних підрозділів ДП «Сторожинецьке лісове господарство» зробили свій внесок у виконання амбіційних планів ініціативи Президента «Зелена країна» по створенню 1 мільйона гектарів нових лісів працівники Будинецького лісництва. Тут, під акомпанемент осіннього дощу, лісівники із допомогою вихованців шкільного лісництва Чудейського ліцею №2 висаджували дубочки та ялицю, повідомляє пресслужба ДП «Сторожинецьке лісове господарство».

Допомагали лісівникам і старшокурсники Сторожинецького лісового коледжу - вони напередодні готували ділянку під посадку. Студентський трудовий десант за допомогою сапок створював місця для посадки сіянців, так звані, майданчики.

Працювали всі разом та допомагали один одному. Якщо для досвідчених лісоводів посадка лісу вже звична справа, то юні любителі природи, зізнавались, що вперше освоювали непросту роботу. Звиклі до важкої сільськогосподарської праці сільські хлопчаки спершу з цікавістю розглядали нове для них знаряддя, та вже за кілька спроб – вдало вправлялися з мечем Колесова. Всіх бажаючих лісівники пригощали духмяним чаєм з карпатських трав.

«Щосили налягайте на меч, та робіть глибшу щілину, щоб було достатньо місця для кореня, і не забувайте ретельно загортати її, щоб не залишилось повітря і не загинула рослина», - підказував юнакам лісничий Будинецького лісництва Вадим Яковишин.

Дубово-ялицевий ліс у Будинецькому лісництві висаджували за традиційною для цієї кліматичної зони схемою - два з половиною метри відстань між рядами деревцят та сімдесят сантиметрів - між висадженими сіянцями в рядах, що забезпечить оптимальну площу живлення для кожної рослини.

За словами директора ДП «Сторожинецьке лісове господарство» Романа Приказки, підготовчі роботи до осінньої лісокультурної кампанії розпочаті були заздалегідь – лісівники підбирали необхідні ділянки для створення нових лісів, готували проєкти для посадки, проводили підготовку ґрунту. Крім того, за словами Романа Васильовича, у лісових розсадниках створили всі умови для розвитку здорового і якісного посадкового матеріалу.

Відтак лише восени 2021 року лісівниками Строжинеччини буде створено майже вісім гектарів нових лісових насаджень. Втім, нині триває діалог з керівництвом територіальних громад Сторожинеччини, і, скоріш за все, навесні площа вкритої лісом території ще примножиться за рахунок непридатних для сільськогосподарського використання, або ж самозаліснених територій.