Криптостипендії кращим викладачам: у Чернівецькому університеті вручили сертифікати

АСС

У Чернівецькому національному університеті імені Ю. Федьковича відзначили 12 кращих молодих наукових співробітників, пише ІА АСС. Меценатом і автором проєкту став колишній випускник вишу, який здобув тут науковий ступінь кандидата фізико-математичних наук, а нині директор криптотрейдингової компанії «Orca Finance», Ярослав Петришин.

Наші новини є у Facebook

5 траншів по 140 криптодоларів

«Це наша вже друга частина благодійного проєкту. Нещодавно ми вручили кращим 13 студентам по 500 криптодоларів. Зараз винагорода прийшла до молодих викладачів. Кожен із 12 науковців отримає по 700 доларів. Це буде 5 траншів по 140 криптодоларів. Аби стати переможцем, викладачі повинні були мати високий рейтинг, вік до 35 років та бути вакцинованими. Я довго займаюсь криптою. Розумію її можливості. Хочу, аби розумні люди теж змогли мати доступ до трейдингу, криптотрансакцій, примножити свій актив. Хто прагне успіху – має знати про новітній механізм бізнесу», - розповів Ярослав Петришин.

Читати: У ЧНУ кращі студенти отримали по 500 доларів криптостипендії

За словами проректора ЧНУ з наукової роботи Андрія Саміли, університет має свій потенціал, котрий підтверджений всеукраїнськими та міжнародними рейтингами. І у цьому велика заслуга молодих викладачів.

«Наші асистенти беруть участь у грантах, міжнародних конкурсах. На жаль, зараз ведеться полювання на молодих вчених. Їм пропонують європейські програми, де кращі і база, і оплата. Тому важливою є для нас підтримка молодих співробітників. Приємно, що Ярослав Петришин опікується вузом. Спершу студенти, а тепер викладачі отримали призи. І пункт про вакцинацію – теж свідчить про високу моральну позицію керівника», - зазначив Андрій Саміла.

Підтримка завжди мотивує

«Це заслуга не лише моя, а всієї кафедри. Гадаю, що всі отримані кошти підуть на навчання. Я досліджую таку сполуку як бісфенол А і різної забезпеченості вітаміном А організму. Ми проводили досліди на трансгенних тваринах у рамках співпраці з Колумбійським університетом (Нью-Йорк). Це сполука входить у пластик, з котрого виготовляють тару для харчових продуктів. Після багаторазового використання ця сполука вивільняється у харчі, і ми її споживаємо. Це впливає на репродуктивну систему. Я акцентувала на впливі на стан печінки», - розповіла Віра Борщовецька, доктор філософії, асистент кафедри інституту біології, хімії та біоресурсів ЧНУ.

Не перший рік викладає і Артур Жаворонок, доцент, кандидат економічних наук. Каже, що підтримка молодих науковців зажди надихає і мотивує на нові звершення.

«Добре, що стартувала така програма стипендій. Як фінансист розумію, як важливо робити правильні інвестиції у розвиток. Сам я досліджую традиційні та нетрадиційні банківські послуги. Кредити, депозити, розрахунково-касове обслуговування – це традиційне. А от інтернет-банкінг, факторинг, трастові послуги, гарантії, поручителі – це вже інша історія. Дослідження показують, що традиційні послуги вичерпують себе, рентабельність низька, а якщо ввести нові альтернативні послуги із їхнім здешевленням – надприбутки гарантовані. Я викладаю дисципліну «Фінансові технології», де вивчаємо криптовалюту, біткоїни, штучний інтелект», - розповів Артур Жаворонок.

Ректор ЧНУ Роман Петришин сподівається, що така ініціатива меценатської допомоги спонукатиме інших бізнесменів теж долучатись до схожих акцій та підтримувати університет, студентів та викладачів.

Сертифікати отримали:

Борщовецька Віра Леонідівна (доктор філософії)

Вовчук Дмитро Анатолійович (кандидат технічних наук)

Добинда Ірина Петрівна (кандидат географічних наук)

Жаворонок Артур Віталійович (кандидат економічних наук)

Виспінська Наталія Михайлівна (доктор філософії)

Глібіщук Микола Васильович (кандидат історичних наук)

Кузнєцова Катерина Сергіївна (кандидат педагогічних наук)

Яшан Богдан Олегович (доктор філософії)

Молдован Андрій Дмитрович (кандидат педагогічних наук)

Раренко Лариса Анатоліївна (кандидат наук із соціальних комунікацій)

Бурка Альона Валентинівна (доктор філософії)

Новак Євгенія Володимирівна (кандидат технічних наук)

Партнерська публікація