У Чернівецькій ОДА розповіли, скільки коштує земля на Буковині

АСС

Вартість одного гектара землі у Чернівецькій області становить близько 60 тисяч гривень. Водночас, середня вартість землі в Україні складає близько 40 тисяч гривень за гектар.

Про це під час брифінгу повідомив перший заступник голови Чернівецької ОДА Богдан Ковалюк, повідомляє агентство новин АСС.

«В Україні успішно реалізована реформа земельних відносин, українці стали повноправними власниками землі. У Чернівецькій області вже багато громадян скористалися цією можливістю і близько 300 гектарів землі вже оформлені договори купівлі-продажу. Якщо дивитись офіційну статистику, то вартість землі у Чернівецькій області дещо вища, ніж в середньому по Україні. Приблизно 60 тисяч гривень за один гектар, у той час коли середня ціна землі в Україні коливається у межах 40 тисяч гривень», - сказав Ковалюк.

Наші новини є у Facebook

Також він повідомив, що через внесені зміни до Земельного кодексу, буковинцям варто пошвидше оформити право спадщини, право користування чи володіння землею. Оскільки з першого січня 2025 року земля, яка буде не витребувана та не буде переоформлена згідно чинного законодавства, перейде у власність територіальної громади.

«Ще одним нюансом у земельній реформі залишаються великі землекористувачі, аграрні корпорації, які зараз масово проводять перезаключення договорів. Тому звертаємося із таким застереженням до людей, щоб усі уважно читали договори перед підписанням. Не підписували документи із незаповненими рядками, без дат тощо», - додав обласний посадовець.

Дізнавайтесь інші новини Буковини.

За його словами, такі договори оренди перезаключають на тривалі терміни до 15 років. І після цього власники землі не зможуть оперативно користуватися своєю ділянкою.

Також в обласній державній адміністрації зазначили, що за перші 100 днів запровадження земельної реформи у Чернівецькій області було відчужено 467 земельних ділянок.