Буковинці щороку сплачують "Чернівцігазу" 200 мільйонів грн, в яких є частка на утримання і відновлення зруйнованих мереж, а Горда рік ховається і каже, що це державна труба, - ОДА

BukNews

Зруйнований під час повені у червні 2020 року газопровід Банилів-Джурів буде відновлений наближчим часом за кошти з державного бюджету.Про це на прес-конференції сьогодні повідомив перший заступник голови Чернівецької ОДА Богдан Ковалюк.

Воночас посадовець вважає, що зруйнований газопровід мала б відремонтувати компанія "Чернівцігаз" та обурився через те, що це підприємство цього не робить.

Горда підставив Осачука під ще одну недовіру

Ти, Горда, перш ніж на когось нарікати, глянь на себе збоку, - радить журналіст Іван Агатій

Мешканці Банилова перекрили дорогу: у "Чернівцігазі" Фірташа кажуть, що не мають грошей на ремонт газопроводу, який зруйнувала повінь, а в ОДА чекають на транш від уряду (ОНОВЛЕНО)

Окрім того, Ковалюк пояснив, що керівник НАК "Нафтогаз" і документи, які дає міністерство енергетики, підтверджують, що на Буковині є оператор газових мереж, який отримав їх на господарський рахунок.Це означає, що він отримує кошти за транспортування газу від кожного буковинця, який його отримує. В цій платі передбачені кошти на утримання й відновлення мереж."Сума цієї плати в рік складає біля 200 мільйонів гривень. А оператор газових мереж рік ховається і каже, що це державна труба. Це не припустимо, коли ти заробляєш десятки гривень на цій трубі, а потім не хочеш відновлювати. Як на мене, це безвідповідальність і намагання перекинути проблему на когось іншого. Ми підніматимемо питання відповідальності таких недобросовісних газових операторів", - каже перший заступник голови ОДА.Нині в ОДА знайшли формулу отримання коштів, сказав Богдан Ковалюк."Ми сподіваємося, що в найближчий час гроші надійдуть. Ми працюємо над над тим, що б газопровід був відновлений в найкоротші терміни", - зауважує Ковалюк.

"На жаль, торік кошти на цей газопровід прийшли 26 грудня минулого року, а 28 грудня був останній казначейський день, відповідно всі кошти поверталися до державного бюджету. На сьогодні є розроблена проєктно-кошторисна документація, є на неї експертиза, був укладений договір з підрядником, який встиг за декілька днів відновити лише одну опору. Надалі з першого січня ми зверталися до міністерства економіки про виділення цієї суми з державного резервного фонду. Міністерство економіки відмовлялося виділяти ці кошти, аргументуючи тим, що постанова не передбачає перехідних коштів по об'єктах природного характеру", - зазначає Богдан Ковалюк.

Джерело: molbuk.ua