Чому жителі Банилівської громади пікетували Чернівецьку ОДА та які отримали відповіді

Буковина онлайн

Люди вимагають відремонтувати газову трубу і запустити газопостачання до 1 грудня. Сьогодні під стінами Чернівецької ОДА зібралися жителі 6 сіл Банилівської територіальної громади, які вимагають якнайшвидшого ремонту газогону Джурів-Банилів і відновлення газопостачання.

Буковинці пікетували з плакатами з написами «Геноцид», «Холодомор 2021», «Ганьба». Люди вимагають, щоб до 1 грудня у їхніх оселях з’явилося тепло. Пікетувальники запевняють, що проблеми у їхній громаді із газопостачанням не вирішують півтора року. За їхніми словами, обласна влада лише годує обіцянками. Зокрема йшлося про те, що газопостачання відновлять у жовтні.

Далі обіцяли вирішити у середині листопада. Однак нині частину газової труби, пошкоджену внаслідок торішньої повені, ще не демонтували.

«У Департаменті будівництва сказали, що 22 листопада оголосили переможця тендеру. Вчора відбулася реєстрація договорів у казначействі. І підрядник взявся до роботи. Але якщо не буде тимчасової труби, цю роботу не зроблять раніше 10 грудня. Нас це не влаштовує. Наші вимоги такі: до встановлення постійного газопроводу встановити тимчасовий та відновити газопостачання у Банилівській ТГ. Це не вимога голови сільської ради, я озвучую думку людей. Далі вимоги до “Чернівцігазу” – завершити ремонт внутрішньої газової мережі у Банилівській ТГ до 1 грудня. Наша газова мережа досі у плачевному стані

Звернення до Обленерго – через відсутність газопостачання, під’єднати у Банилівській ТГ 6 розвантажувальних підстанцій, які є, але не під’єднані. А також забезпечити постійне електропостачання. Тож вимога до Чернівецької ОДА: через зрив опалювального сезону і невиконання посадових обов’язків висловити недовіру Сергію Осачуку та першому його заступнику, сірому кардиналу Богдану Ковалюку», — зачитав вимоги голова Банилівської ТГ Василь Соломко. Голова територіальної громади сказав, що у разі невиконання вимог жителі Банилівської громади після 1 грудня будуть перекривати дорогу міжнародного значення у селі Мамаївцях.

Також Василь Соломко зауважив, що дорогою до Чернівців мешканців затримувала поліція і не допускала до міста:

«Ми їхали сюди, аби висловити свою позицію. Нас поліція по дорозі зупиняла, не даючи можливість доїхати. Якщо якісь адміністративні дії будуть порушені проти Банилівської ТГ, будемо перекривати все, що можна», — обурився Василь Соломко.

Він додав, що через відсутність газопостачання школи змушені працювати у дистанційному режимі. Садочки теж закриті.

Під час мітингу одній із його учасниць — 80-річній жінці — стало зле і вона зомліла. На місце приїхала швидка та забрала жінку до лікарні. Люди також вимагали, щоб голова Чернівецької ОДА вислухав їхні вимоги.

Сергій Осачук вийшов і звернувся до мітингувальників.

«Я дякую Господу, що ми маємо тендер. Ми писали в різні міністерства. Після того, як ми не отримали підтримки від профільних міністерств, я звернувся до президента. Тоді нам виділили негайні кошті, які використали на те, аби оголосити тендер. Від того, що ми з вами голосно будемо кричати чи тихо, цей процес зварювання труби не прискориться, адже він займає якийсь час», — сказав Осачук.

У відповідь мітингувальники вигукували «Ганьба» та «Відставку» очільнику ОДА.

Також Сергій Осачук у фейсбуку написав, що «кошти виділені, роботи тривають, підрядна будівельна організація у взаємодії з компанією «Чернівцігаз» якнайшвидше відновлюють постачання блакитного палива у повному об’ємі та з необхідним тиском».

Також Сергій Осачук написав, що «голова громади безвідповідально підбурює людей до емоційних кроків, а міг би просто принести теплого чаю будівельникам. Швидкість робіт не залежить від того, чи будуть знімати відео з дітьми на дорозі». До мітингувальників вийшов і голова Чернівецької районної ради Руслан Домніцак, який запевнив, що районна влада підтримує мешканців Банилівської громади та їхню позицію щодо недовіри Сергію Осачуку.

Директор Департаменту капітального будівництва, містобудування та архітектури Микола Гладюк зазначив, що зробить усе від нього залежне, аби роботи виконали у найкоротші терміни. «Труба в дорозі, вона вже їде сюди. Коли буде на місці, ми будемо її встановлювати. Насамперед є питання до Облгазу, адже сам він має здійснити сьогодні демонтаж частини труби, яка там є. Тільки вони мають право це робити. З ними розмовляли, і просимо у найкоротший термін виконати цю роботу. Бо без цього не зможемо виконувати інші роботи. Вони обіцяли, що, можливо, до кінця цього тижня чи на початку наступного вони розпочнуть роботи з демонтажу. Що стосується робіт, які залежать від Департаменту, наразі виконують річищерегулювальні роботи, є техніка, працюють. Я як замовник робіт, зроблю все, щоб газ якомога швидше дістався осель», — сказав Микола Гладюк.

Мітинг завершився рішенням надіслати звернення до Кабміну та Президента щодо недовіри голові Чернівецької ОДА. А Василь Соломко з деякими представниками громади відправився до Чернівцігазу, щоб провести переговори щодо пришвидшення виконання робіт. Фото Ліліани Іонашку

Західна Україна Інформує: Shpalta.media