Юрій Падурару: Люди, які прийняли рішення стати донорами в умовах епідемії, можуть не хвилюватися

Погляд

Сьогодні, 24 листопада 2021 року, в приміщенні Чернівецького обласного центру громадського здоров'я відбулася пресконференція щодо здачі донорської крові перед новорічними святами.

- Центр крові створив усі умови для того, щоби перебування донорів було безпечним, щоби медичний персонал перебував в безпечних умовах, і в умовах епідемії COVID-19 усі ті донори, які відвідують Центр крові, були захищені від інфікування, - зазначив лікар-епідеміолог Юрій Падурару.

Нагадаємо, у Чернівецькому обласному центрі крові запрошують мешканців області до марафону корпоративного донорства.

- Персонал Центру крові щеплений від COVID-19, перебуває в засобах індивідуального захисту, дотримується дистанції і всі ті наші рекомендації щодо проведення протиепідемічних заходів в умовах здачі крові забезпечують безпечне перебування як донорів, так і персоналу. Тому люди, які прийняли рішення стати донорами в умовах епідемії можуть не хвилюватися за те, що вони якимось чином наражаються на ризик, - додав Юрій Падурару.

Довідково.

За 10 місяців 2021 року у Чернівецькому обласному центрі крові було 5782 кроводач. Вперше з початку року здали кров 1665 мешканців області, а активних донорів (тих, хто здав кров 3 і більше разів) цього року є 577.

Крім цього, звання "Почесний донор" у Чернівецькій області мають 2066, з яких 299 - чернівчани. Протягом 2021 року це звання присвоєно 19 мешканцям Чернівців і 10 - із районів області.

Відео Артема КОЗМЕНКА