Правила змінюються: на Буковині діятимуть нові обмеження жовтої зони

АСС

Відтак, для бізнесу анулювали можливість роботи лише з урахуванням завантаженості площі закладу або вибіркової перевірки COVID-документів. Про це пише МА АСС з посиланням на допис заступника міського голови Чернівців Юрія Лесюка.

Отримуйте новини в Telegram

Усі працівники закладів та відвідувачі мають мати сертифікати чи відповідні документи

Відтепер у жовтій зоні кафе, ресторани, спортзали, заклади культури та громадські установи зможуть працювати лише за умови вакцинації від коронавірусу всього персоналу хоча б однією дозою вакцини чи наявності негативного ПЛР-тесту, чи сертифіката про одужання. Це ж правило стосується і відвідувачів цих закладів.

Новини Медіа агентства АСС є у Viber

Заклади перевіряють не лише наявність, а й зчитують документи, інакше - штраф

Заклади мають не просто запитувати про наявність COVID-сертифікату, але обов'язково зчитувати його QR-код у «Дії». Штраф власникам закладу за неналежну перевірку сертифікату становитиме від 34 до 170 тисяч гривень.

Про те, як працюватимуть нововведення на Буковині кореспондентові Медіа агентства АСС розповіла перша заступниця начальниці ГУ Держпродспоживслужби у Чернівецькій області Анжела Косован. Посадовиця зазначила, що зі змінами карантинних обмежень відповідальність власників бізнесу збільшується.

«Відтепер потрапити в заклади громадського харчування чи в інші установи без сертифікатів та спеціальних довідок на Буковині неможливо. За цією схемою живе увесь світ. За попередньою інформацією, це будуть спеціальні програмки у вільному доступі, якими зможуть скористатись підприємці. Підприємцям нададуть згодом роз’яснення щодо нововведень. Але, знову ж таки, це буде контролювати поліція – це їхні повноваження. Ми, тобто Держпродспоживслужба, й надалі перевіряємо дотримання карантинних вимог. Пом’якшення чи зменшення перевірок не буде, ми й надалі працюємо», - підсумувала Анжела Косован.

Наші новини є у Facebook

Додамо, сьогодні на черговому брифінгу міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко зазначив, що посилення правил для невакцинованих потрібне для того, щоб зменшити навантаження на лікарів та медичну систему, адже до стаціонарів у більшості потрапляють пацієнти, які не отримали повного курсу щеплення.

«Якщо раніше бізнес міг обирати моделі діяльності у жовтій зоні, не перевіряти документи про вакцинацію або негативний тест, але працювати відповідно до певних обмежень по площі, або перевіряти документи та працювати без обмежень такого рівня, то тепер вони втрачають цю опцію. Відвідувати громадські заклади на жовтому рівні можна буде лише тим людям, які отримали принаймні одне щеплення проти коронавірусу, або мають негативний тест чи сертифікат про одужання. Ця ж норма поширюється і на співробітників», - сказав Ляшко, передає Укрінформ.

Дізнавайтесь інші новини Буковини.