Сквер на Соборній площі назвали Днем вишиванки: Полатайко каже, що це підстава для усунення мера

BukNews

У Чернівцях депутати підтримали пропозицію про найменування скверу на Соборній площі Днем вишиванки.Відповідне рішення сьогодні, під час сесії міськради, ухвалили депутати.

За проголосували 25 депутатів.

- Переконаний, для факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету це знакове рішення, адже саме там зародилося свято, яке нині відзначають у всьому світі! - прокоментував дане рішення міський голова Роман Клічук.

Ініціатор повернення історичної назви скверу чернівецький художник Тарас Полатайко ще напередодні голосування пояснював таке:

- Якщо депутати проголосують за переназивання скверу в історичному центрі міста іменем "дня вишиванки" - це буде порушенням 2-х законодавчих актів України. У цьому випадку мер, як гарант дотримання законності зможе накласти вето на незаконне рішення. Якщо мер не накладе вето - виникне юридична підстава для усунення мера від виконання обов'язків.

Як відомо, у Чернівцях 15 років тому студенти ЧНУ започаткували День вишиванки, який за ці роки набув всесвітніх масштабів.