Через пожежу в багатоповерхівці у Чернівцях понад 100 квартир на кілька днів залишились без світла

Буковинська правда

Через пожежу в багатоповерхівці у Чернівцях понад 100 квартир на кілька днів залишились без світла.

Про це повідомляє Буковинська правда з посиланням на molbuk.ua.

Мешканці понад сотні квартир у будинку №10 на бульварі Героїв Крут на кілька діб залишилися без електропостачання через пожежу, яка трапилася вчора, 10 січня.

Зокрема, вчора у будинку внаслідок замикання у під’їзді спалахнув електрощиток. Пожежу погасили, проте тепер люди залишилися від учорашнього вечора без світла. А це – 108 квартир трьох під’їздів будинку №10.

У ПП "Санітарія", яке обслуговує цей район, мешканцям повідомили, що без електропостачання доведеться посидіти ще щонайменше три дні.

"Учора горіло, людей вивели на вулицю. Приїхали карети "швидкої", були і пожежники… Директор "Санітарії" нам повідомив, що ми 3 дні будемо без світла", - розповідає мешканка будинку Орися Мойсюк.

За словами жінки, більшість жителів будинку незадоволені роботою "Санітарії" - мовляв, фірма практично нічого не робить для покращення умов у будинку, через що її навіть прозвали "Антисанітарією". Тож тепер люди побоюються, що відключення затягнеться надовше, ніж 3 дні, і що без світла доведеться сидіти навіть на вихідних.

"Вони просто вирізали цю всю щитову і поклали її на вулицю. Сусіди заходили до начальника "Санітарії", то він їм сказав, що світло буде не раніше, ніж через 3 дні. І взагалі, щоби люди збирали гроші на цю роботу. Але ж ми й так постійно сплачуємо їм кошти за все, а вони нічого не роблять!" - обурюється чернівчанка.

Орися Мойсюк додає, що через таке тривале відключення від електроенергії в холодильнику зіпсувалися всі продукти.

"Усе розморозилося, тече. Приїхали якраз із села, навезли м’яса, я наліпила пельменів, вареників – усе зіпсувалося, довелося викинути… У тому числі і заморожені фрукти, овочі... Усе скинули в мішки і винесли... Сусіди з балконів повивішували продукти, бо на вулиці -4. Та найгірше те, що ми не впевнені, що робота справді буде зроблена протягом 3 днів і світло з’явиться. Боїмося, що й на вихідних доведеться сидіти в темряві…" - каже жінка.

У департаменті інфраструктури і благоустрою ситуацію розуміють, проте вплинути не можуть. Стверджують – на приватні фірми не мають жодного впливу.

"На жаль, департамент не має впливу на приватні компанії-управителі, - коментує директор департаменту Григорій Прохоренко. - З 2018 року законодавство змінилося, тож ні в міськради, ні в того чи іншого департаменту немає змоги ні звільнити, ні розірвати договори з управителями будинків. Тому що це - договірні відносини між власниками житла і приватними фірмами, а не відносини з містом".

Тож на ситуацію можуть вплинути і поміняти недобросовісного управителя лише мешканці, додає посадовець.

"По-перше, мешканці можуть витребувати в управителя кошти за невиконані роботи. Для цього достатньо зафіксувати ненадання послуги в складі не менше двох сусідів, скласти відповідний акт. І в цьому наш департамент може допомогти - надати консультації та необхідні документи. Також можна зібрати збори, і на них змінити або відмовитися від управителя", - пояснює Григорій Прохоренко.

Все ж чиновник пообіцяв, що міськрада звернеться до керівництва ПП "Санітарія" з проханням, щоби роботи не затягувалися і мешканцям якомога швидше відновили електропостачання. Григорій Прохоренко просить мешканців бульвару повідомляти мерію про те, як просуваються роботи.

Через уже неробочий час не вдалося зв’язатися з представниками ПП "Санітарія". Водночас на сайті підприємства зазначено, що 11 січня проводяться ремонтні роботи мереж центрального опалення за адресами: Головна, 220/3під, Б.Г.Крут, 10.