Чи дозволений продаж тварин на ринку, що на вулиці Зеленій у Чернівцях

АСС

Нещодавно на ринку, що на вулиці Зеленій у Чернівцях, чоловік придбав вівчарку без жодних супровідних документів, щеплень та ветеринарних паспортів. Як виявилось згодом, пес був хворим на сказ. Про цей випадок вже повідомляло Медіа агентство АСС.

Новини Медіа агентства АСС є у Viber

За 10 метрів від місця продажу тварин - продають продукти

Головна інспекторка області ГУ Держпродспоживслужби Анжела Косован розповіла кореспондентові Медіа агентства АСС, що ринок на вулиці Зеленій не відповідає ветеринарно-санітарним нормам, реалізація тварин в умовах, які є на сьогодні, там неприпустима.

«Ринок має реєстрацію потужностей, дозвільні документи для продажу харчової та промислової продукції, проте він не облаштований для продажу тварин. Тут більше схожий на стихійний. Адже не облаштовані спеціальні прилавки, де б розміщували тварин, відстань між такими повинна зберігатись не менше 1,5 метра. Має бути дотримана уся паспортна документація. Взагалі у Чернівцях є визначені правила для продажу тварин ще з 2014 року. Відстань до харчового ринку має бути не меншою за 200 метрів, тут же за 10 метрів вже продають хліб, працює пекарня. Це неприпустимо.

Отримуйте новини в Telegram

Тому ми неодноразово звертались до міської ради Чернівців з проханням перенести ринок, облаштувати спеціальне місце з відповідними умовами. Сьогодні будемо мати ще робочі зустрічі з керівництвом ринку і вирішуватимемо це питання, наразі продавати там не можна», - зазначила Анжела Косован.

У Чернівецькій міській раді повідомили, що розглядали звернення від Держпродспоживслужби в липні 2021 року. Зауважують, що чинною містобудівною документацією Чернівців місць для продажу тварин та птиці наразі не передбачено. Сергій Бостан, директор департаменту соціально-економічного розвитку та стратегічного планування Чернівецької міської ради, розповів кореспондентові Медіа агентства АСС, що наразі в Чернівцях немає жодного спеціально облаштованого місця для продажу тварин, а ринок, що на вулиці Зеленій - належить приватним особам, тому організація роботи там належить підприємцю.

Дізнавайтесь інші новини Буковини.