Пам’яті Тамари Покотило: у Чернівцях відкрили виставку картин

АСС

У Чернівецькому художньому музеї відкрили виставку робіт знаної на Буковині художниці та педагогині Тамари Покотило, пише Медіа агентство АСС. 10 січня вона відзначила б свій 70-літній ювілей.
До підготовки заходу також долучилась і Чернівецька обласна наукова бібліотека ім. М.Івасюка.
Наші новини є у Facebook
Тамара Покотило першою на Буковині започаткувала техніку батика (методика розпису на тканині). У фондах художнього музею її творчість представлена трьома десятками робіт. Техніка виконання теж різна: гобелен, батик, монотипія, аплікація, колаж, ескізи монументальних композицій.
«Ми запропонували інтерактивний формат взаємодії гостей заходу. Вікторина на знання творчості художниці «Букет для пані Тамари». Однією із улюблених тем робіт мисткині були квіти. Тож учасники імпрези згадували, що першою квіткою, написаною для мами дитячою рукою художниці був «Яблуневий цвіт», а улюбленою - лілея, а експресію полотен підсилювали назви – «Прості-прості хризантеми», «Сумні жоржини»», - розповіла завідувачка відділом Чернівецької обласної наукової бібліотеки ім. М.Івасюка Олена Рєпіна.

Переможці вікторини (Людмила Богдан, Анна Фочук та Юрій Гушкевич) отримали у подарунок від партнера заходу сертифікати на придбання насіння квітів. Художники пообіцяли виростити в себе на клумбі нові квіти, перенести їх на полотна і презентувати наступного року на день пам'яті художниці - продовживши проєкт «Букет для пані Тамари».
Тамару Покотило також знали як педагогиню. Вона розвивала художню освіту, працюючи методистом у Буковинському учбово-методичному центрі.
Читати: «Процес 26 лютого»: у Чернівцях презентували книгу в’язня Кремля
Експозиція художниці нараховує близько 60 робіт. Одна з них - філософська інсталяція «Подвоєна реальність» - презентується вперше. За життя Тамара Володимирівна її так і не побачила, хоча тривалий час творила її.
Виставка триватиме до 17 січня.

Довідково
Тамара Покотило померла 31 жовтня 2021 у Чернівцях.
Це видатна художниця монументального та декоративно-ужиткового мистецтва, лауреатка обласної літературно-мистецької премії ім. С. Воробкевича, премії ім. О. Кобилянської, обласної мистецької премії ім. О. Киселиці.
Вона народилася в місті Лубни Полтавської області. Закінчила факультет художнього текстилю Львівського інституту прикладного та декоративного мистецтва. Зробила кілька гобеленів для громадських інтер'єрів Чернівців «Народні мотиви», «Пори року», «Улюблені квіти» тощо. Провела персональні виставки – Чернівці (1989, 2009).
Твори зберігаються у Чернівецькому художньому музеї, музеях України.
У 1989 році в Чернівцях побачив світ каталог «Тамара Покотило: художній текстиль, графіка».
У 2006 році присвоєно обласну літературно-мистецьку премію ім. С.Воробкевича, лауреат премії ім. О.Кобилянської (2007).