Вимірювання мінерального складу кісток: у міській поліклініці Чернівців доступна безоплатна медична послуга

Чернівецький Промінь

У КНП "Міська поліклініка №1" доступна нова діагностична послуга - вимірювання мінеральної щільності кісткової тканини. Виконують таку діагностику на сучасному ультразвуковому денситометрі, який нещодавно придбали.

Про це йдеться у дописі Управління охорони здоров'я Чернівецької міської ради.

Вже понад тиждень в КНП "Міська поліклініка #1" доступна нова діагностична процедура - вимірювання мінеральної щільності кісткової тканини. Абсолютно безпечну скринінгову діагностику можна провести на новопридбаному ультразвуковому денситометрі.

"Дотепер така медична послуга була прерогативою приватних клінік. Тепер вона є абсолютно безкоштовною та доступною для пацієнтів нашого медзакладу", - розповідає лікар-ревматолог Наталія Аміхалакіоає.

Всього за 15-20 хвилин можна отримати діагностику наявності/відсутності остеопорозу чи остеопенії. Програма виводить результат на екран. Процедура не потребує якоїсь спеціальної підготовки.

Як каже в.о. головного лікаря поліклініки Марія Мельничук: "Причини болю в кінцівках, особливо після перенесеного ковіду, у менопаузальному періоді в жінок, в людей, що ведуть малорухливий спосіб життя, недостатньо перебувають на сонці тощо відтепер можна визначити, продіагностувавши мінеральний склад кісток. Нестача мікроелементів вирішується прийомом 1-2 препаратів і не потрібно даремно пити знеболювальні".

Діагностика показана великій групі пацієнтів: ендокринологічним, гінекологічним, ревматологічним, онкологічним тощо. Провести обстеження можна в кабінеті 40-А поліклініки.