Висадили "Ліс Перемоги": на Буковині фінішувала весняна лісопосадкова кампанія

BukNews

Висадкою нового лісу в урочищі Ропачівка Селятинського лісництва ДП "Путильський лісгосп" фактично завершилася весняна лісопосадкова кампанія підприємств, діяльність яких координує Чернівецьке обласне управління лісового та мисливського господарства.

Досі на тому місці був сінокіс, відтепер ростимуть дві поради дерев - ялина європейська та модрина. Висадили 1500 сіянців цих лісових культур місцеві лісоводи, працівники соціальної сфери Селятинської територіальної громади та кілька десятків внутрішньо переміщених осіб з Київщини, Донеччини та Дніпропетровщини. Загалом на Путильщині цьогоріч планують висадити нові ліси на площі 20 гектарів, провести лісовідтворення на - 247 гектарах.

Цьогорічна лісокультурна кампанія традиційно розпочалася на рівнинній території краю - в Сокирянському та Чернівецькому держлісгоспах. Естафету продовжив колектив ДП "Берегометське лісомисливське господарство". В обласному управлінні підбили підсумки роботи лісової галузі краю з реалізації весняної кампанії.

Загалом висаджено понад 2 мільйони сіянців дерев різних порід. Створені лісові культури на площі понад 300 га, посаджено нових лісів на площі 31 га.

Завдання виконали всі держлісгоспи ЧОУЛМГ.

– Звісно, воєнний стан в Україні і війна неабияк вплинули і на нашу роботу. Бо ми зараз теж працюємо на оборону країни і виконуємо необхідні завдання й плани. Але тим не менше, проведення лісокультурної кампанії зараз є одним із наших найважливіших та найвідповідальніших завдань, – розповідає начальник відділу лісового господарства та мисливства Чернівецького ОУЛМГ Володимир Пилип’юк.

Зараз формуються плани на осінню лісокультурну кампанію. Можливо, під час її проведення на Буковині застосують новий досвід, отриманий з інших регіонів України. У травні українські лісівники зустрілися під час колегії Державного лісового агентства України, що відбулася на базі Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

На Хмельниччині, як переконалися буковинці , широко використовують метод створення лісових культур із закритою кореневою системою як, власне, і на Буковині. Як і заліснення масивів посадковим матеріалом із закритою і відкритою кореневою системами. Зацікавив присутніх також принцип дорощування сіянців із закритою кореневою системою на відкритому полі.

Звичайно, чимало побаченого вже використовується в держлісгоспах, діяльність яких координує Чернівецьке обласне управління лісового та мисливського господарства, однак окремі новинки все ж заслуговують на те, щоб впровадити їх найближчим часом у лісгоспах області.

****


А для більшості переселенців нинішній захід був вперше у житті. Матері зі сходу країни привели з собою навіть дітей, аби ті долучилися до доброї справи, висадивши "Ліс Перемоги". А лісівники зробили їм свято ще пам"ятнішим - пригостили їх традиційними гуцульськими стравами, зокрема кулешею та грибною юшкою. Кожен учасник акції одержав у подарунок бейсболку з емблемою "Ліс перемоги".

Нам потрібна ваша підтримка – ПІДТРИМАЙТЕ BUKNEWS благодійним внеском.