Уряд оприлюднив план щеплення від COVID-19: з травня готується вакцинувати по 5 млн людей щомісяця

Hromadske.ua

Розпорядження від 12 квітня оприлюднили на сайті уряду.

Згідно з документом, до 31 грудня 2021 року фахівці мають зробити щонайменше 47 млн 878 тисяч щеплень. Для цього країна потребує 21,9 млн вакцин. Вже у травні, як вказано у розпорядженні, в Україні мають зробити щонайменше 5,6 млн щеплень. Для цього за день мають проводити вакцинацію орієнтовно 182 тисячам людей.

Кабмін доручив Міністерству охорони здоров’я доставити в Україну необхідну для таких цілей кількість вакцин проти COVID-19. Також відомство має щомісяця переглядати плану з вакцинації, додаючи туди інформацію про нові контракти на постачання.

Обласним та Київській міській державним адміністраціям доручили забезпечити до 31 грудня 2021 року охоплення вакцинацією більшої частини дорослого населення. Таким чином хочуть сформувати колективний імунітет до вірусу.

Вакцинація в Україні

Вакцинація проти коронавірусу триває у нас із 24 лютого. Наразі роблять щеплення медикам, військовим, правоохоронцям, літнім людям.

Вакцинують препаратом CoviShield, що розроблений Oxford/AstraZeneca та виробляється на потужностях Serum Institute India. Поки що Індія призупинила експорт вакцини — за даними ЗМІ, через брак препарату в самій країні.

Також почали робити щеплення китайським препаратом CoronaVac та американським Pfizer.

Крім того, Україна очікує на 367 тисяч доз вакцини AstraZeneca, яку виготовляють у Південній Кореї. А також уряд домовився про постачання 10 млн доз Pfizer у межах прямого контакту з виробником.