Стало відомо, коли Франція відкриє кордони для туристів з інших країн

Президент Франції Емманюель Макрон розповів про поступове зняття з 3 травня обмежень, введених через пандемію коронавируса. Як заявив лідер країни, Франція буде пом'якшувати заходи в чотири етапи.

Як пишуть французькі ЗМІ з посиланням на інтерв'ю Еммануеля Макрона, яке буде повністю опубліковано тільки завтра, 30 квітня, найсуворіші заходи будуть зняті 3 травня. У цей день скасують обмеження на переміщення між регіонами. Для того, щоб поїхати далі, ніж 10 кілометрів від місця проживання, не потрібна буде поважна причина. Школярі з коледжів і ліцеїв зможуть перейти на очне навчання,

19 травня під Франції відкриють магазини, які торгують товарами не першої необхідності, а також тераси ресторанів (не більше шести осіб за столом), музеї, театри і кінотеатри. Комендантська година розпочинатиметься об 21 годині, а не о 19 годині, як зараз. Глядачі зможуть відвідувати спортивні заходи.

На 9 червня намічений третій етап зняття обмежень. Комендантська година перенесуть на 23 години, кафе і ресторани зможуть приймати гостей в залах. Число відвідувачів за столом як і раніше не має перевищуватиме шість чоловік. Спортивні зали зможуть відновити свою роботу, дотримуючись санітарні заходи і спеціальний протокол.

В цей день, як стверджує Franceinfo, Франція відкриє кордони для іноземних туристів, які повинні будуть отримати спеціальний «санітарний пропуск». Яку форму він знайде і чи відкриють кордони для мандрівників не з ЄС, в Єлисейському палаці поки не пояснили.

30 червня будуть зняті всі основні обмеження, включаючи комендантську годину. Володарі «санітарного пропуску» зможуть відвідувати заходи за участю більше тисячі чоловік. При цьому дискотеки залишаться закритими.

Як говориться в матеріалах Єлисейського палацу, опублікованих в ЗМІ, частина обмежень можуть зберегти в департаментах, де фіксуватимуть високий рівень зараження коронавірусів. Про які показники йдеться, не повідомляється.