Фаворов розповів, на якому етапі перебуває розробка української вакцини від COVID-19

Михайло Фаворов

КИЇВ. 1 травня. УНН. Доктор медичних наук, міжнародний експерт в сфері охорони здоров'я і епідеміології, президент компанії "DiaPrep System Inc." Михайло Фаворов в ефірі "Свобода слова Савіка Шустера" розповів, на якому етапі перебуває виробництво української вакцини від COVID-19, повідомляє УНН.

Цитата

"Проект повільно просувається на фінансуванні моїх українських колег ("Діапроф-Мед" - ред), з технічною підтримкою, тобто наукової підтримкою, з боку США. Багато чого зроблено, але перехід головний - від розробки до виробництва. Ми всі готові до цього, але, для того щоб це зробити, треба поставити потокову лінію виробництва. Для того, щоб її поставити, потрібні мільйони доларів. І хто прийме це рішення, я не знаю", - розповів Фаворов.

На питання про те, у скільки може обійтися створення виробничої лінії, яка буде давати 80 млн доз вакцин на рік, Михайло Фаворов припустив, що це буде коштувати порядку 15 млн доларів.

Доповнення

Вчені української компанії "Діапроф-Мед" продовжують удосконалювати розробленого ними кандидата в вакцини від COVID-19. Відзначимо, що всі дослідження вчених проходять за приватні кошти підприємств-розробників. За державні кошти від Національного фонду наукових досліджень була профінансована розробка вакцини від коронавірусної інфекції Інститутом біології клітини НАН України.

Нагадаємо, раніше Михайло Фаворов повідомив, що щеплені української вакциною "Діапроф-Мед" лабораторні тварини все ще мають стійкий імунітет сім місяців по тому. Це означає, що потенційна українська вакцина може мати високу тривалість ефективності, що є певною проблемою для інших вакцин.

УНН