У Іспанії пройшла пілотна перевірка цифрової перепустки "без коронавірусу"

Вперше за вісім місяців в Жироні (місто в Іспанії — ред.) в ці вихідні відновилося нічне життя завдяки пілотній схемі цифрової перепутски, яка, як сподівається влада, дозволить спілкуватися без поширення коронавірусу.

Деталі

З жовтня концерти були заборонені в північно-східному регіоні Каталонії, а з грудня ресторани і бари повинні були закритися на всю ніч.

Але в рамках програми по відродженню готельного сектора жителі Жирони могли на один вечір отримати цифрову перепутску, що дозволяє їм піти на концерт або пообідати в п’яти ресторанах.

Для цього їм потрібно було завантажити додаток на свої мобільні телефони і пройти тест на антиген COVID-19, показати негативний результат ПЛР-тесту або підтвердження того, що у них вже був коронавірус.

Близько 250 осіб розкупили квитки на суботній клубний вечір за 20 хвилин.

“Мені це здається прекрасним, тому що все це впливає на нас психологічно. Ми могли б бути здорові фізично, але не психологічно, тому я думаю, що такого роду дії, контрольовані і з дотриманням заходів безпеки, прекрасні”, — сказала 26-річна Сусанна Бергаз, одна із учасників експерименту.

П’яти ресторанам, які взяли участь, дозволили працювати із завантаженням 80%.

Пропуск дійсний до 36 годин і коштує від 2,50 євро до 8,50 євро.

“Ініціатива Open Girona — це проект, спрямований на тестування моделі і проходження вакцинації, щоб знову відкрити Жирону безпечним і контрольованим способом”, — йдеться в заяві організаторів Blockchain Center of Catalonia, державного органу.