Походження COVID-19: У звіті США підтвердили ймовірність витоку вірусу з лабораторії

Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на джерела, знайомі з секретним документом, передає Depo.ua.

Зазначається, що дослідження було підготовлено в травні 2020 року Ліверморською національною лабораторією ім. Лоуренса в Каліфорнії. Саме на цю доповідь посилалися у Державному департаменті США, коли проводили розслідування походження пандемії в останні місяці правління адміністрації Дональда Трампа.

Оцінка у доповіді ґрунтувалася на геномному аналізі вірусу SARS-COV-2, який викликає COVID-19.

WSJ зазначає, що наразі американська розвідка зосередилася на двох сценаріях походження коронавірусу: або він виник в результаті контакту людини з інфікованою твариною, або – внаслідок лабораторної аварії.

Нагадаємо, раніше президент США Джо Байден доручив розвідці подвоїти зусилля, щоб дійти однозначного висновку щодо походження коронавірусу COVID-19, давши їм на це три місяці.

Нещодавно газета The Wall Street Journal повідомила, що у США мають докази штучного походження коронавірусу. Видання розповідає про дані секретного звіту розвідки США, які свідчать, що троє китайських вчених з інституту вірусології в Ухані важко хворіли з усіма симптомами COVID-19 в листопаді 2019 року ще до появи першої інформації про вірус.