Українцям пояснили, як можна потрапити до Франції з 9 червня

Про це повідомив керівник консульського відділу, перший секретар Посольства України у Франції Микола Собко, передає Depo.ua із посиланням на "Укрінформ".

За його словами, Україна перебуває у другій "карантинній" категорії (помаранчевій).

У зв’язку з цим, громадянин України, починаючи з 9 червня 2021 року, зможе потрапити до Франції, якщо отримав дві дві дози однієї з визнаних вакцин в ЄС (Pfizer, Moderna, AstraZeneca та Johnson & Johnson).

У такому випадку громадянин України повинен мати підтвердження повної вакцинації однією з вищезгаданих вакцин (2 дози від Pfizer, Moderna, AstraZeneca або однієї дози від Johnson & Johnson).

"На жаль, французька сторона поки не анонсувала формат такого підтвердження (так званого "санітарного паспорта")", – уточнив Собко і додав, що українська сторона сподівається, що ближчим часом форма цього документу буде представлена громадськості.

Згідно з інформацією Собка, якщо громадянин України не пройшов повної вакцинації однією з визнаних вакцин в ЄС, то він може в’їхати до Франції виключно "за наявності крайньої нагальної необхідності та оформлення на підставі цього відповідного дозволу на в’їзд у Посольстві Франції в Україні".

Тоді може знадобитися негативний тест щодо коронавірусної хвороби.

Консул уточнив, що в залежності від внутрішньої епідеміологічної ситуації в країнах світу, Франція класифікувала їх за трьома категоріями:

1. Зелена (країни, в яких відсутнє активне поширення вірусу).

2. Помаранчева (країни, в яких активне та контрольоване поширення вірусу).

3. Червона (країни, в яких дуже активне поширення вірусу та зареєстровані нові штами вірусу).

Крім того, у посольстві нагадали, що низка громадян України можуть в’їжджати у Францію без необхідності отримання відповідного дозволу:

громадяни України – члени родин громадян Франції та їхні діти;

ті, хто мають посвідку на проживання у Франції або довгострокову французьку візу з правом на проживання у Франції;

студенти та пред’явники довгострокової візи "Passeport Talent";

медпрацівники, стажери та науковці, які в’їжджають в межах боротьби з COVID-19;

дипломати та члени їхніх родин.

"Всі громадяни України, які належать до категорій осіб, яким дозволено в’їжджати у Францію, зобов’язані мати при в’їзді негативний тест на COVID-19, зроблений максимум за 72 години до в’їзду, та пройти по прибуттю самоізоляцію терміном сімох днів. Особи, які пройшли повністю вакцинацію, звільняються від самоізоляції по прибуттю у Францію", – уточнили у дипломатичному представництві Україна у Франції.

Крім того, українцям нагадали, що не варто звертатися до послуг нелегальних перевізників, які поширюють недостовірну інформацію про повне відкриття кордонів.

"Звертаючись до послуг таких перевізників, ви наражаєте себе на небезпеку та кримінальне переслідування за порушення міграційного законодавства", – підсумував Собко.