Кабмін спростив умови перетину кордону: які потрібні документи

Кабінет Міністрів України розширив перелік документів, які дозволяють перетинати кордон України на в’їзд під час карантину.

Про це в коментарі “УП” розповів речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

“Якщо зараз умовою є наявність негативного ПЛР – тесту, то від завтра перелік розширено до трьох документів: ПЛР-тест, експрес-тест на антиген або довідка про повну вакцинацію. Для громадян України обов’язковою нормою при поверненні додому залишається самоізоляція, якої можна уникнути, пред’явивши негативний ПЛР-тест, експрес-тест (яким не більше 72 годин, – ред.) або довідку про повну вакцинацію”, – розповів Демченко.

Повідомляється, що 8 червня набула чинності постанова Кабінету міністрів від 2 червня 2021 № 583. Вже у середу норми цієї постанови будуть застосовуватися у пунктах пропуску.

Тепер при перетині кордону України іноземцям потрібно мати, крім полісу страхування, – негативний ПЛР-тест, або негативний експрес-тест, які проведено не більш як за 72 години до перетинання державного кордону чи документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях.

Довідки про тестування та вакцинацію не вимагаються від дітей до 12 років.

Чинною залишається заборона на в’їзд з Індії іноземцям, українці при поверненні з цієї країни мають піти на самоізоляцію.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.