До України прибула нова партія вакцини Pfizer

У вівторок, 8 червня, в Україну доставили нову партію вакцини проти коронавірусу від компанії Pfizer-BioNTech у рамках глобального механізму COVAX. Вона налічує 117 тисяч доз препарату.

Про це інформує РБК із посиланням на ЮНІСЕФ.

Всього протягом цього і наступного тижня в Україну доставлять 473 850 доз вакцини Pfizer.

Раніше в рамках глобального механізму COVAX Україна отримала 590 850 доз вакцини Pfizer і 1 072 800 доз вакцини AstraZeneca.

Що відомо про вакцину Pfizer?

Вакцина від Pfizer/BioNTech — це мРНК-вакцина. Механізм дії цієї вакцини полягає в тому, що вона після введення вчить клітини виробляти білок, який запускає імунну реакцію в разі зараження коронавірусом.

Вакцина Pfizer потрапила у список для екстреного використання ВООЗ і дозволена для екстреного використання в США, Великій Британії, Канаді та ЄС. У Канаді вакцина Pfizer показала 95% ефективності серед осіб віком від 16 років.

Нагадаємо, як повідомляла АрміяInform, першою дозою вакцини проти COVID-19 вже щеплено понад 1 млн українців. З них повністю імунізованих (отримали другу дозу) — понад 147 тисяч осіб. Також із липня мають запрацювати сертифікати вакцинації проти коронавірусу — COVID-паспорти, які суттєво полегшать подорожі українців Європою.

Крім цього, особи, яких щепили двома дозами вакцини проти COVID-19, за потреби можуть отримати «Міжнародне свідоцтво про вакцинацію».