Вчені з’ясували, чому не всі хворіють на СOVID-19

Науковці дізнались, чому деякі люди не хворіють на коронавірус або переносять хворобу в безсимптомній формі. Виявляється, в цьому винен ген HLA-DRB1, який був виявлений у більшості пацієнтів, які перехворіли безсимптомно.

Про це пише портал Sciencedaily.

Дослідження провели в університеті Ньюкасла у Великій Британії. Вони набрали кілька контрольних груп добровольців в чотири групи: без симптомів, з мінімальними симптомами, з яскраво вираженими симптомами та з важким перебігом захворювання.

При проведенні різних аналізів і тестів, вчені виявили, що ген HLA-DRB1 * 04: 01 в три рази частіше зустрічається у людей, які перехворіли на коронавірус майже без симптомів і про захворювання дізналися тільки з аналізу на Covid-19. І за словами вчених, люди з цим геном мають певний захист від важких форм коронавірусу.

Варто відзначити, що даний ген має певне географічне розташування і зустрічається не у всіх жителів Землі, найчастіше – на півночі та заході Європи.

Нагадаємо, що лікарі в Індії розповіли про небезпечні симптоми Delta-варіант коронавірусу, який стрімко поширюється у країні.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.