У Кабміні повідомили про дату введення цифрових COVID-сертифікатів

Україна введе цифрові сертифікати вакцинації через 10-14 днів після того, як це зробить ЄС. Країна технологічно була готова до цього півтора місяця тому. Затримка викликана зміною європейських вимог до ковід-паспортів. Про це інформують Економічні Новини з посиланням Апостроф.

Про це міністр Кабінету міністрів України Олег Немчінов повідомив в ефірі телеканалу "Україна 24". Немчінов розповів, що в документах з'явиться повна інформація не тільки про щеплення, а й ПЛР-тести, а також одужання від коронавірусу. Ковід-паспорти будуть містити QR-код і видаватися як в електронній формі, так і на паперовому носії.

"Для того, щоб вони почали діяти, їх мають затвердити в Європі. Це просте питання. Затвердить Європа - і ми зможемо протягом 10-14 днів затвердити у нас. Після цього можна буде вводити", - заявив чиновник. Він зазначив, що Україна була до цього технологічно готова ще півтора-два місяці тому. Але Євросоюз змінив свої вимоги при затвердженні ковідного сертифіката. Немчінов уточнив, що згідно з європейськими вимогами, документ потребуватиме досить серйозних підзаконних актів для отримання доступу до різних реєстрів.