Ляшко зробив важливу заяву щодо карантину: до чого слід готуватися українцям

Міністерство охорони здоров'я України повідомило, що за  добу 9 червня в Україні зафіксовано лише 1 385 нових випадків захворювання на COVID-19. Захворіли 57 дітей та 74 медпрацівники.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко у середу, 9 червня, на засіданні уряду заявив, що на всій території України діє зелений рівень епідемічної небезпеки. Саме тому Міністерство охорони здоров’я розглядає можливість пом’якшити карантин.

Ляшко уточнив, що поточна епідемічна ситуація в Україні дозволяє  говорити про те, що нині вся країна відповідає індикаторам зеленого рівня епідемічної небезпеки. Але Ляшка наголосив, що коронавірус не подолано. Нині  жодна з Європейських країн, в яких покращилась ситуація і з захворюваністю на ковід і з вакцинацією, не скасувала повністю обмежувальні заходи.

Міністр підкреслив, що рівень захворюваності в Україні становить 74 випадки на 100 тисяч населення при визначеному показнику зеленого рівня  75 на 100 тисяч населення. У 16 областях цей показник значно нижчий за визначений.

Раніше повідомлялося, що в Україні з'являться електронні сертифікати вакцинації проти COVID-19. Також повідомлялося, що США оголосили про пропонований план розподілу перших 25 мільйонів доз.