МОЗ пропонує продовжити карантин на все літо, але з пом'якшеннями

Міністерство охорони здоров'я України запропонує Кабміну продовжити карантин на літній період зі збереженням основних карантинних обмежень, повідомив глава відомства Віктор Ляшко під час засідання уряду в середу.

"Ми запропонуємо уряду розглянути питання продовження карантинних обмежень на літній період. Ми маємо залишити основні обмеження, зокрема обов'язковість масок у громадських будівлях, транспорті, а також дотримання дистанції. Якщо ситуація погіршуватиметься, ми оперативно реагуватимемо і запроваджуватимемо "жовтий", "помаранчевий" або "червоний" рівень епіднебезпеки", - сказав він.

Ляшко додав, що МОЗ уже розробило пропозиції щодо моделі перебування та діяльності в умовах "зеленого" рівня епіднебезпеки, яка дасть більше можливостей для відпочинку в літній період, роботи бізнесу і подорожей.

"Зокрема, ми плануємо скасувати вимоги щодо заповненості залів, дозволити повноцінне функціонування спортзалів і спростити процес проходження кордонів для повернення з відпусток", - сказав міністр.