На вихідних у 14 регіонах України відкриють центри вакцинації. Де вони працюватимуть?

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я України. Вакцинувати людей у них будуть мобільні медичні бригади препаратом CoronaVac. Найбільше центрів працюватиме на Львівщині — одразу 8: три у Львові, та по одному в Трускавці, Дрогобичі, Стрию та Червонограді. Окрім цього:в Одеській області — 7 центрів. З них 4 — в Одесі, по одному в Балті, Чорноморську та Ізмаїлі;у Полтавській області — 5 центрів. По одному в Полтаві, Кременчуці, Лубнах, Миргороді та Горішніх Плавнях;у Херсонській області — 3 центри у Херсоні;у Чернівецькій області — 2 центри у Чернівцях;у Київській області — по 2 центри у Броварах і Білій Церкві;у Києві — 1 центр;у Тернопільській області  — 1 центр в Тернополі;у Рівненській області — 1 центр в Рівному;у Дніпропетровській області  — 1 центр в Дніпрі;у Хмельницькій області — 1 центру в Хмельницькому; у Житомирській області — 1 центр в Житомирі;у Черкаській області — 1 центр в Черкасах;у Донецькій області — 1 центр у Маріуполі.

У МОЗ закликають місцеву владу в інших регіонах також відкривати центри вакцинації, щоб щепити більше людей. Обіцяють допомогти у створенні, забезпечувати їх вакцинами та персоналом. «Робота таких центрів дозволяє значно прискорити темпи вакцинації в країні та захистити проти COVID-19 якомога більше українців», — каже головний санітарний лікар України Ігор Кузін. Нагадаємо, на минулих вихідних 14 центрів вакцинації працювали у 7 регіонах. Що за центри вакцинації?

Перші в Україні запустили 29 травня в Україні запустили перші центри масової вакцинації населення проти COVID-19. Вони відкриваються на стадіонах, спортивних, навчальних та культурних майданчиках, у торгових центрах, щоб якомога швидше щепити від коронавірусної інфекції усіх охочих. Поки ці центри працюють лише у вихідні дні. У них щеплюють громадян, які записалися до листа очікування вакцинації проти COVID-19 через «Дію» або гарячу лінію МОЗ. Вакцинують як тих, кого попередньо запросили на щеплення, так і тих, хто записаний, але прийшов без запрошення. Для них є дві окремі черги. Але пріоритет надається літнім людям.

Обирати вакцину у масових центрах вакцинації не можна. Колять ту, яка є в наявності в Україні. Зараз використовують препарат CoronaVac від Sinovac Biotech.