Жителі Тернопільщини уже можуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію

Особи, щеплені двома дозами вакцини від COVID-19, вже можуть отримати в Україні Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. У Тернопільській області таких людей уже понад тритисячі. Про це повідомила начальниця департаменту охорони здоров'я ТОДА Ольга Ярмоленко.

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію видають в паперовій формі після щеплення другою дозою вакцини або в будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров'я.

«Міжнародне свідоцтво про вакцинацію вже видається жителям Тернопільської області, які вакциновані двічі. Таких людей в області є понад три тисячі. У сертифікаті вказуються дати, коли були зроблені щеплення таяка вакцина», - каже Ольга Ярмоленко.

Документ можна використовувати для перетину державних кордонів тих країн, які визнаватимуть це свідоцтво. Також в Україні розробляють «Ковідний сертифікат». Його планують запустити з 1 липня 2021 р.

«Коронавірусний сертифікат можна буде отримати як в паперовому, так і в електронній формі (міститиме QR-код). У цьому документі буде вказано вже більше інформації, аніж в Міжнародному свідоцтві про вакцинацію. Зокрема, буде вказано про захворювання та термін захворювання. А також, якщо пацієнт робив аналізи на визначення рівня антитіл до COVID-19, то будуть вказані останні результати», - розповідає Ольга Ярмоленко.

У планах зробити 2 версії «Коронавірусного сертифіката»: внутрішній - для користування всередині країни, і зовнішній - для виїзду за кордон. Однак, через те, що міжнародні вимоги до такого сертифікату ще не затверджені, його формат може модифікуватися, щоб він відповідав вимогам ЄС та ВООЗ.