США офіційно оголосили про придбання 500 млн доз вакцини від COVID-19 для бідніших країн

Адміністрація президента США Джо Байдена закупить 500 млн доз вакцини від коронавірусу виробництва американської компанії Pfizer і пожертвує їх іншим країнам. Про це повідомляється в четвер у прес-релізі Білого дому, пише УНН.

Деталі

“200 млн доз (вакцин) будуть доставлені до кінця цього року, а решту 300 млн будуть доставлені в першій половині 2022 року”, — йдеться в заяві. США пожертвують ці вакцини 92 країнам з низьким і середнім рівнем доходу за допомогою міжнародної ініціативи COVAX по створенню і виробництву вакцин, яка є ключовим механізмом всесвітнього обміну вакцинами.

Контекст

Раніше в середу, перед своїм вильотом до Європи, Байден заявив журналістам, що в ході поїздки оголосить про стратегію США по вакцинації для світу.

Планується, що після саміту “сімки”, який пройде з 11 по 13 червня, господар Білого дому вилетить до столиці Бельгії на зустріч НАТО на вищому рівні. Потім в Брюсселі відбудеться саміт США — ЄС. Кульмінацією турне Байдена стане його двостороння зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним в Женеві 16 червня.

Раніше джерела видання Bloomberg говорили про плани адміністрації американського президента анонсувати подібний крок.