Вінниччина увійшла в пілот національного дослідження з наявності імунітету до COVID-19

Упродовж 4–6 тижнів на теренах Вінницької області проводитимуть так званий польовий етап Національного серопревалентного дослідження з поширеності COVID-19. Він має на меті визначити наявність антитіл до коронавірусу SARS-CoV-2 серед сільського і міського населення. Для цього мобільні бригади у складі двох лікарів-інтрев’юєрів та медсестри проводитимуть опитування серед вінничан і за згодом проводитимуть забір крові у респондентів. У такий спосіб прагнуть оцінити популяційний імунітет населення, визначити найуразливіші групи до інфікування, частку безсимптомних випадків серед дорослого населення, а також можливі фактори ризику.

«Польовий етап триватиме протягом 4–6 тижнів залежно від розміру та швидкості набору вибірки, – повідомляє Вінницька ОДА. – Для проведення цього етапу визначені дві мобільні бригади. Учасників для дослідження обирали у випадковий спосіб, щоб вони рівноцінно презентували населення області і не було ніяких перекосів, зокрема, переважання міського населення, певної вікової, соціальної групи або статі. Долучитися до дослідження за власним бажанням не можна. Люди, які вже отримали щеплення, також будуть виключені із дослідження».

У повідомленні також йдеться про те, що в області до проведення дослідження залучені фахівці департаменту охорони здоров’я та реабілітації, Вінницького обласного центру громадського здоров’я, закладів охорони здоров’я. Партнери дослідження:

Український інститут соціальних досліджень ім. О. Яременка, Центр соціальних експертиз ім. Ю. Саєнка, Товариство Червоного Хреста України та Медична лабораторія «Діла».

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, «День», фото з архіву авторки