У США після вакцинації Pfizer і Moderna фіксують запалення серця. Випадків більше, ніж очікувалось, але вони рідкісні

Про це повідомляє CNBC. Станом на кінець травня центри зафіксували 275 випадків міокардиту або перикардиту у людей 16-24 років. За даними CDC, очікувалося, що у цій віковій групі буде дещо менше випадків запалення серця: 10-102. Більшість випадків фіксували у чоловіків, симптоми запалення з'являються упродовж двох-трьох днів після вакцинації. Також у США зафіксували 475 випадків міокардиту або перикардиту у людей від 30 років. Частину людей госпіталізували, станом на кінець травня у лікарнях залишається 15 пацієнтів, троє з них — у реанімації. В Управлінні з продовольства і медикаментів заявили, що поки не встановили, що випадки запалення пов'язані з вакциною. Експерти також кажуть, що рідкісні побічні ефекти після вакцинації можливі, а користь від вакцинації перевищує ризики. Так, ризик захворіти на COVID-19 вищий, ніж отримати запалення серця після щеплення, пише CNBC.

У компанії Pfizer зазначили, що кількість випадків запалення невелика, враховуючи кількість введених доз. Там запевнили, що продовжується аналіз випадків запалення, але поки немає підтвердження, що вакцина спричиняє міокардит чи перикардит. У Moderna також заявили, що не встановили зв'язок між запаленням та вакциною, пише Reuters.

У травні 2021 року американський регулятор дозволив використовувати вакцину Pfizer / BioNTech для щеплення дітей віком від 12 років. США стали другою після Канади країною, яка пішла на цей крок; згодом таке ж рішення ухвалили і в ЄС.