У МОЗ уточнили кількість центрів COVID-вакцинації: Де українці можуть щепитися цими вихідними

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу Міністерство охорони здоров’я (МОЗ).

Зазначається, що щеплення зможуть отримати особи, які зареєструвалися в листі очікування на "Дії" або в контакт-центрі МОЗ.

Вакцинують тих, хто попередньо запрошений на щеплення, а також усіх охочих за іншою чергою, яким ще не надійшло запрошення, але вони є в листі очікування.

Уточнюється, що на вакцинацію людей запрошуватимуть телефоном.

Для отримання щеплення із собою потрібно мати: паспорт, ідентифікаційний номер або копію декларації з сімейним лікарем.

Зазначимо, що, згідно зі списком МОЗ, станом на 13:30 11 червня в Україні було відкрито вже 57 центрів масової вакцинації від коронавірусу COVID-19.

Що відомо про центри масової COVID-вакцинації України

З 29 травня 2021 року в Україні почали запускати перші центри масової вакцинації населення проти COVID-19. Вони відкриваються на стадіонах, спортивних, учбових та культурних майданчиках, щоб якомога швидше щепити від коронавірусної інфекції всіх охочих.

Відкриття таких центрів – ініціатива місцевої влади у відповідь на запит мешканців вакцинуватись.

Міністерство охорони здоров’я закликає владу на місцях не ігнорувати таку ініціативу та обіцяє всіляко сприяти створенню нових центрів. Наразі в Україні достатньо вакцини для їхньої роботи.

Поки що ці центри працюють лише у вихідні дні. В них щеплюють громадян, які записалися до листа очікування вакцинації проти COVID-19 в додатку чи через сайт "Дія", або ж через контакт-центр МОЗ. Вакцинують як тих, кого попередньо запросили на щеплення телефонним дзвінком чи повідомлення, так і всіх охочих, яким ще не надійшло запрошення.

Пріоритет надається літнім людям.

Відомо також, що обирати вакцину у масових центрах вакцинації не можна. Буде доступна та вакцина, яка є в наявності в Україні. Зараз використовують вакцину CoronaVac від Sinovac Biotech.

Нагадаємо, що впродовж 5-6 червня 2021 року в 14 центрах масової вакцинації у містах України щепили 15 025 людей.

Водночас у Раді обурені, що регіони заповільно відкривають центри вакцинації.