Медичний регулятор ЄС назвав ще один побічний ефект вакцини проти коронавірусу AstraZeneca. Він дуже рідкісний

Про це у п’ятницю, 10 червня, повідомила пресслужба EMA.

Синдром підвищеної проникності стінок капілярів — це дуже рідкісне й серйозне захворювання, яке призводить до витікання рідини з капілярів. Як наслідок, у людини з’являються набряки в кінцівках, падає кров’яний тиск, розріджується кров і зменшується концентрація в ній важливого білка альбуміну.

EMA отримала інформацію про шість випадків виникнення синдрому в людей, які вакцинувалися препаратом AstraZeneca. Більшість із них — це жінки, в яких симптоми виникли протягом чотирьох днів після введення препарату; у трьох із них раніше виявляли цей симптом, а одна з жінок зрештою померла.

Регулятор наголошує, що йдеться про вкрай рідкісні випадки: станом на 27 травня у країнах ЄС і Великій Британії було використано понад 78 мільйонів доз вакцини AstraZeneca.

EMA рекомендує не використовувати препарат для щеплювання людей, у яких раніше виявляли синдром підвищеної проникності стінок капілярів. Також регулятор просить AstraZeneca додати інформацію про цей побічний ефект до медичної документації.

На початку квітня EMA постановило, що до переліку побічних ефектів вакцини виробництва AstraZeneca має також бути додане утворення тромбів у поєднанні з низьким вмістом тромбоцитів. Тоді регулятор так само наголошував, що це вкрай рідкісні випадки, а переваги використання вакцини переважують недоліки.