Генсек ООН вважає недостатніми зусилля G7 по боротьбі з коронавірусом

Країни Групи семи (G7) роблять недостатньо зусиль для боротьби з пандемією коронавірусу, хоча і оголосили про намір забезпечити мир 1 млрд доз вакцин від хвороби. Таку думку висловив в п'ятницю на брифінгу для преси генсек ООН Антоніу Гутерріш, який прибув в якості гостя на саміт "сімки", що проходить в англійському графстві Корнуолл, передає УНН.

Цитата

“З огляду на ситуацію, ще кілька тижнів тому не можна було уявити, що це стане реальністю. Тому ми всебічно вітаємо такий крок, — сказав Гутерріш у відповідь на прохання прокоментувати заяву британського уряду про те, що G7 надасть іншим країнам не менш 1 млрд доз вакцин. — При цьому, як я вже говорив на початку виступу, цілком очевидно, що нам необхідно більше, ніж це. Недостатньо двосторонніх форм підтримки та ініціатив окремих країн. Потрібні узгоджені зусилля, і тому нам необхідний глобальний план вакцинації”.

Деталі

Гутерріш пояснив, що всі країни, які займаються розробкою і виробництвом дієвих вакцин, повинні створити спеціальну робочу групу, яка виробить і гарантує втілення в життя такого плану. Він також закликав компанії, що виробляють вакцини, поділитися необхідними для цього знаннями і технологіями. За словами генсека, при відсутності глобальної програми дій в найбідніших державах світу “вірус буде поширюватися зі швидкістю лісової пожежі”.

Що передувало

Раніше в інтерв’ю газеті The Times Гутерріш також розкритикував розвинені країни за досі не виконана обіцянка залучати 100 млрд доларів на рік на адаптацію до зміни клімату. За його словами, через це в світі відчувається і недовіра до зобов’язань держав G7 звести до нуля викиди парникових газів до 2050 року. Він наголосив на необхідності “гарантувати, що країни з економікою, що розвивається також зможуть взяти на себе подібні зобов’язання”.

Головуюча в цьому році в G7 Велика Британія проводить очний саміт лідерів країн міжнародного клубу з 11 по 13 червня. Крім керівників країн “сімки” (Велика Британія, Німеччина, Італія, Канада, США, Франція і Японія), в ньому беруть участь глава Євроради Шарль Мішель, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен і спеціально запрошені в цьому році лідери Австралії, Південної Кореї і ПАР , а також новий генеральний директор Світової організації торгівлі Нгозі Оконджо-Івеали. Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді в зв’язку з напруженою ситуацією з COVID-19 в республіці буде брати участь в засіданнях в віддаленому режимі.