Загроза штаму “Дельта”: в Україні готуються до спалаху захворюваності на COVID-19

Прямий

Через зростання рівня захворюваності на Covid-19, спричиненого штамом “Дельта” в країнах ЄС, в Україні почали також готуватись до нового спалаху. Для цього необхідно скоординувати роботу влади, а також продовжувати активну вакцинацію населення.

За повідомленням Офісу президента на селекторній нараді прем’єр- міністр України Денис Шмигаль зазначив, що Рада національної безпеки і оборони вже підтвердила наявність штаму “Дельта” в Україні. Через це необхідно нарощувати кількість тестувань на COVID-19 та збільшувати лабораторні потужності для виявлення цього штаму.

Уряд планує активно працювати в цьому напрямку наступні тижні для того, щоб скоординувати роботу органів місцевої влади та підготувати медичну систему до потенційного зростання захворюваності.

Денис Шмигаль прем'єр-міністр України

Він також наголосив на необхідності нарощувати темпи вакцинації проти коронавірусу.

За даними Міністерства охорони здоров’я, в Україні вже здійснили майже 3,5 мільйони щеплень проти COVID-19: більш ніж 2 млн українців отримали першу дозу та понад 1 млн завершили вакцинацію. За минулий тиждень зробили 563 тисячі щеплень, що є найбільшим тижневим показником від початку вакцинальної кампанії.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко поінформував, що в Україну прибуло ще 500 тисяч доз вакцини CoronaVac . Згодом її розподілять у регіони, зокрема у найвіддаленіші населені пункти, щоб щепити якнайбільше людей.

Pfizer розробить вакцину проти штаму коронавірусу “Дельта”

Найближчим часом загалом у міністерстві очікують на 1,23 млн доз CoronaVac та 256 тисяч доз Pfizer-BioNTech.

Раніше лікар-імунолог розповів, чим загрожує Україні коронавірус “Дельта”.

До слова, індійський штам “Дельта” вдвічі заразніший від звичайного COVID-19.

Нагадаємо, що “Дельта”-штам Covid-19 почав домінувати в США і Німеччині.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.