Альфа і Дельта – у Таїланді виявили інфікованих обома штамами коронавірусу

У Таїланді виявили випадки одночасного інфікування кількох пацієнтів двома різними штамами коронавірусу “Альфа” та “Дельта”. Разом з тим, у тамтешньому МОЗ заявляють, що одночасне інфікування різними штамами поки що не викликало погіршення стану пацієнтів.

Про це заявив керівник Департаменту медичних наук країни, доктор Супакіт Сірілак під час брифінгу МОЗ Таїланду 12, повідомляє видання Bangkok Post.

У міністерстві розповіли, що наразі семеро пацієнтів, а саме будівельники великої компанії, знаходяться на карантині із підозрою на інфікування “Альфа” та “Дельта” штамами COVID-19 одночасно.

Pfizer для всіх охочих: німецька вакцина тепер доступна в центрах масової вакцинації

Тестування працівників на великому будівельному майданчику в Бангкоку показало, що вони заражені обома штамами коронавірусу. Проте наразі усі інфіковані не мають якихось тривожних симптомів. З усіх 1737 робітників на будівельному майданчику 1327 отримали позитивні результати на коронавірус. Серед них 23,3% були інфіковані варіантом “Альфа” та 73,7% – “Дельтою”.

Отже, у МОЗ Таїланду вважають, що одночасне інфікування різними штамами ймовірно немає впливу на перебіг хвороби. Проте небезпеку складають самі випадки поєднання штамів в одного носія.

“Однак, більше випадків змішаної інфекції може призвести до гібрида і, зрештою, до нового варіанту, чогось, що ми не хочемо бачити”, – заявив доктор Сірілак.

Під час брифінгу у міністерстві також заявили, що Таїланд знаходиться на межі від того, аби штам коронавірусу “Дельта” став домінантним серед випадків інфікування в країні.

Так, за даними за останній тиждень, у Бангкоку “Дельта” вже стала домінантним штамом – він складав 57,1% усіх випадків інфікування, тоді як Альфа склала решту.

В Україні за добу виявили 174 нових випадків COVID-19

Нагадаємо, в Україні почали також готуватись до нового спалаху пандемії коронавірусу. Це пов’язано зі зростанням рівня захворюваності на Covid-19, спричиненого штамом “Дельта” в країнах ЄС. За повідомленням Офісу президента на селекторній нараді прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що Рада національної безпеки та оборони вже підтвердила наявність штаму “Дельта” в Україні. Через це необхідно нарощувати кількість тестувань на COVID-19 та збільшувати лабораторні потужності для виявлення цього штаму.

Раніше лікар-імунолог розповів, чим загрожує Україні коронавірус “Дельта”.

До слова, індійський штам “Дельта” вдвічі заразніший від звичайного COVID-19.

Нагадаємо, що “Дельта”-штам Covid-19 почав домінувати в США і Німеччині.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.