Євросоюз вперше відніс Україну до переліку країн, яким скасують обмеження на поїздки

Прямий

У Європейському Союзі посли країн-членів ЄС схвалили оновлений перелік країн, для громадян яких Євросоюз скасує обмеження на поїздки введені через пандемію коронавірусу. Україна буде вперше внесена до цього переліку.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Раніше цього тижня відповідну пропозицію озвучило керівництво союзу. Проте пропозиція має консультаційний характер і не є прямою вказівкою національним урядам.

В Україні за добу вакцинували рекордну кількість людей

Зазначається, що оновлений список країн для яких ЄС скасує обмеження на переміщення на офіційних ресурсах Євросоюзу представлять вже протягом 14 липня.

Також повідомляється, що перелік країн, для яких рекомендовано скасувати обмеження на в’їзд на територію Європейського Союзу, оновлюється кожні два тижні. Наразі до нього входять 24 країни, зокрема до переліку включили Молдову, Вірменію та Азербайджан.

Нагадаємо, з 1 липня в на території Європейського Союзу та Шенгенській зоні почали діяти цифрові COVID-сертифікати. Введення таких сертифікатів, має полегшити для європейців подорожі в умовах пандемії коронавірусу й передусім у період відпусток.

Згодом стало відомо, що в “Дії” з’явилися сертифікати вакцинації.

А у Міністерстві цифрової трансформації України розповіли як працюватимуть COVID-сертифікати у застосунку “Дія” та запросили українців брати участь у бета-тестуванні електронних “паспортів вакцинації”.

Окрім цього, Німеччина надасть Україні вакцину від коронавірусу. Берлін передасть Києву 1,5 мл доз препарату. Проте наразі не відомо, яку саме вакцину надасть Україні уряд Німеччини.

До слова, у ЄС зможуть вакцинувати 70 відсотків населення від коронавірусу до кінця липня.

Нагадаємо також, що в Угорщині літнім людям проводять тести на антитіла через сумніви в ефективності COVID-вакцини.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.