Україна отримала партію вакцини AstraZeneca від Румунії як гуманітарну допомогу

Про це повідомили у Чернівецькій обласній державній адміністрації.

Передача вакцини відбулася на контрольно-пропускному пункті «Сірет-Порубне». Цю партію препарату доправлять до центрального складу у Києві, дотримуючись всіх холодових режимів. Відтак її розподілять між усіма областями України.

Вакцинація в Україні

Вона триває з 24 лютого. Щеплення роблять такими препаратами: CoviShield (та сама вакцина Oxford/AstraZeneca, яку виготовляють в Індії) — Україна отримала 500 тисяч доз;AstraZeneca, яку виготовляють у Південній Кореї — Україна отримала 367 200 доз;AstraZeneca, яку виготовляють в Італії, — Україна отримала 705 600 доз;CoronaVac — Україна отримала 1,9 мільйона доз;Pfizer — Україна отримала 1 131 390 доз у межах COVAX та 367 370 доз у межах прямого контракту.

Також тепер Україна отримала ще 100 800 доз вакцини AstraZeneca як гуманітарну допомогу від Румунії. У якій країні виготовляли препарат, не вказано.

Згідно з Національним планом вакцинації проти коронавірусу, з травня в Україні мають робити щонайменше по 5,6 млн щеплень щомісяця. Для цього щодня потрібно вакцинувати приблизно 182 тисячі людей.

Водночас поки що таких темпів досягнути не вдалося. Так, у травні загалом зробили 425 тисяч щеплень, а в червні — 1 мільйон 552 тисячі.