На Хмельниччину доставлять вакцину «Moderna», яка надійшла в Україну від уряду США

Напередодні, 18 липня, Україна отримала 2 мільйони доз вакцини «Moderna». До середи, 21 липня, вона вже має з’явитися у Хмельницькій області.

Про це повідомив [1] міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.

«Сьогодні Україна отримала 2 мільйони доз вакцини «Moderna». Вакцина надана урядом США через глобальну ініціативу COVAX. Вакцина з цієї поставки призначена для щеплення організованих колективів та професійних груп із попередніх етапів вакцинації. Розвезення в регіони розпочнемо вже сьогодні, до середи вакцина буде в кожній області», - йдеться у повідомленні міністра.

[2] Україна отримала вакцину «Moderna» (фото зі сторінки ФБ Віктора Ляшка) [/caption]

Урядовець закликав не зволікати та звертатися у пункти щеплення, центри вакцинації й отримайте свій захист від коронавірусної хвороби.

«Візьміть з собою на щеплення батьків, бабусь, дідусів, адже це запорука того, що на свята ви зможете збиратися всією родиною, а не лише онлайн! Ще раз наголошую, найкраща вакцина та, що вже введена в організм та працює для вашого захисту. Усі вакцини, які є в Україні ефективні і дозволені ВООЗ до екстренного використання», - зазначив Віктор Ляшко.

Нагадаємо, на Хмельниччині центри масової вакцинації функціонують в обласному центрі, Кам’янці-Подільському, Шепетівці та Волочиську.

Як повідомляв ХМ-ІНСАЙД, у Хмельницькій області вакцинальна компанія розпочалася з 25 лютого. Тоді доставили перших 18 300 доз вакцини від коронавірусу «Oxford/AstraZeneca» [3] (CoviShield), яка надійшла з Індії. З квітня в Хмельницькій області розпочали щеплення китайською вакциною «CoronaVac [4]» виробництва компанії Sinovac Biotech, та «Pfizer-BioNTech [5]» (Comirnaty). Також згодом Хмельниччина отримала південнокорейську «AstraZeneca-SKBio» [6]. З 23 червня розпочалася вакцинація організованих колективів, які мають у своєму штаті понад 50 осіб. [7] Їх щеплюють вакциною «Pfizer-BioNTech».

ДОВІДКОВО: «Moderna» — це мРНК-вакцина, розроблена однойменною американською компанією. Має кодову назву mRNA-1273 та торговельну назву єSpikevax». Схвалена ВООЗ для екстреного застосування. Необхідні дві дози вакцини з інтервалом у 28 днів. Ефективність вакцини становить 94.1%. Після повного курсу щеплення нею також можна буде отримати міжнародний сертифікат про проведення вакцинації.

[1] https://www.facebook.com/viktor.liashko/posts/2387515101380600

[2] https://www.xm-inside.com/wp-content/uploads/2021/07/f36a7552-e00d-4a22-9f10-8b7b1d9910be.jpeg

[3] https://www.xm-inside.com/news/hmelnychchyna-otrymala-vakczynu-vid-koronavirusu-dlya-9150-osib/

[4] https://www.xm-inside.com/news/partiya-kytajskoyi-vakczyny-coronavac-nadijshla-u-hmelnyczku-oblast/

[5] https://www.xm-inside.com/news/na-hmelnychchynu-dostavyly-1-170-doz-vakczyny-pfizer-biontech/

[6] https://www.xm-inside.com/news/na-hmelnychchyni-vyznachylys-kogo-shheplyuvatymut-novoyu-partiyeyu-vakczyny-astrazeneca/

[7] https://www.xm-inside.com/news/na-hmelnychchyni-rozpochaly-shheplennya-chynovnykiv-proty-covid-19-vakczynoyu-pfizer