Найближчим часом ЄС визнає китайську вакцину CoronaVac – Ляшко

Віктор Ляшко повідомив, що найближчим часом Євросоюз затвердить вакцину CoronaVac китайського виробника Sinovac, якою щеплюють всіх охочих українців. Зокрема, це дозволить громадянам України подорожувати у країни ЄС.

Про це заявив міністр охорони здоров’я в інтерв'ю телеканалу "Україна 24".

Найближчим часом ЕМА (медрегулятор ЄС) внесе CoronaVac в свій перелік (схвалених вакцин). Я комунікував з європейським регіональним директором бюро ВООЗ і з колегами в Єврокомісії. Всі кажуть, що найближчим часом питання розглянуть, і зі всіма вакцинами, визнаними ВООЗ, дозволять подорожувати, якщо є COVID-сертифікат, - зазначив міністр.

Раніше, 1 червня Ляшко повідомляв, що Всесвітня організація охорони здоров'я визнала вакцину CoronaVac: "Я казав, що так, йде процес — і найближчим часом визнає. Сьогодні вакцина визнана ВООЗ і дозволяється".

Голова МОЗ наголосив, що всі вакцини, які використовують в Україні, визнані ВООЗ. Він стверджує, що не слід вибирати між вакцинами, бо найкращою є та, яка введена в організм і вже працює.

Нагадаємо, що учора, 18 липня, в Україну прибули 2 мільйони доз вакцини Moderna, яку Україна отримала в межах рівного доступу до вакцин COVAX від Сполучених Штатів. Наразі цю партію вакцини використовуватимуть мобільні бригади, які щеплюватимуть організовані колективи та професійні групи.