Щеплення Pfizer у Чернігові: як пройшов другий тиждень вакцинації від коронавірусу

Вакциною Pfizer у ТЦ «Голлівуд» за вихідні прищепили 1061 людину, у пункті щеплення на Шерстянці — 360. Про це Суспільному повідомили чергові лікарі.

У суботу, 18 липня, о 13:30 у центрі культури і мистецтв на Шерстянці черги на вакцинацію не було. Без особливих проблем щеплення зробила жителька села Смяч, Корюківського району, Ганна Сидоренко.

«Прийшли, черги не було. Чекали поки збереться 6 людей, щоб відкрити один флакончик, бо вакцина 6-тидозова. Чекали 5-10 хвилин. Не більше», – каже пані Ганна.

Лікар-кардіолог міської лікарні №4 Олександр Кузькін каже, готові прищепити усіх, у тому числі й людей з інших областей.

«Пункт вакцинації працює 3-й день. За п’ятницю провакцинувалося 198 людей. За суботу - 180. Вакцинуємо усіх охочих у порядку живої черги», – розповів Олександр Кузькін.

Пункт вакцинації на Шерстянці

14:00. У ТЦ «Голлівуд» черги на щеплення вакциною Pfizer немає.

Вранці було близько 100 людей, що прийшли вакцинуватися, каже лікарка загальної практики — сімейної медицини міської лікарні №2 Оксана Кальдяєва.

«Спочатку, коли люди прийшли, трошки були такі збуджені, можна сказати, тому що дехто займав чергу о 5-й, о 6-й ранку».

О пів на другу черги вже не було, каже лікарка: «Вчора був більш такий важкий день. Були деякі непорозуміння з боку жителів Київської області та інших областей. Чернігів найпершим надав вільний доступ до вакцини Pfizer, тому можливо у нас і виникла така невеличка суперечка».

Оксана Кальдяєва

Нагадаємо, через велику чергу охочих вакцинуватися, у тому числі людей з інших областей учора у ТЦ «Голлівуд» першочергово вирішили щепити жителів Чернігівської області. Люди з інших областей могли вакцинуватися з 15-ї години, якщо залишаться вільні дози вакцини та не буде охочих з Чернігівщини зробити щеплення.

Владислав Кухар 17 липня прокоментував ситуацію так: «Вакцину виділяють для Чернігова і Чернігівської області. Люди можуть вакцинуватися там, де підписана сімейна декларація з лікарем, у себе в регіонах. МОЗ дозволило використовувати вакцину Pfizer у всіх пунктах масової вакцинації в Україні».

18 липня, у неділю, о 14:00 кияни вже вакцинувалися через відсутність черги.

Киянин Володимир Високос

Володимир Високос про вакцинацію у ТЦ «Голлівуд» каже не чув. Приїхав у Чернігів до батьків.

«Я зайшов випадково, ми планували купити товари для дому. Побачив, що тут триває вакцинація. Я, взагалі, з Києва приїхав, і тут випала нагода вакцинуватися», – каже Володимир Високос

Отримати щеплення Pfizer-ом спеціально приїхала Маріанна Тарасюк. Її вакцинували через 10 хвилин після приходу до пункту вакцинації: «У нас у Києві лише Coronovac-ом вакцинують, а мені було важливо щепитися Pfizer-ом. Ніби надійніше і сертифікат можна отримати сертифікат без проблем, який працює в Європі».

Киянка Маріанна Тарасюк

Затискає руку після щеплення чернігівка Олена Максюта з Чернігова каже, вакцинувалася сьогодні, бо мала вільний час у черзі не чекала. Планує відпустку за кордоном, тому за рекомендацією друзів вирішила щепитися Pfizer-ом.

«Планую відпустку у другій половині серпня, але, куди поїдемо, поки що не знаю. Будемо вирішувати».