У Гонконзі порівняли ефективність американської Pfizer і китайської вакцини CoronaVac

У Гонконзі вчені провели дослідження і з'ясували, що після щеплення американською вакциною від коронавірусу Pfizer у людини виробляється в 10 разів більше антитіл, ніж після уколу китайським препаратом CoronaVac. Про це з посиланням на дослідження біологів Гонконгу повідомляє The Lancet.

У дослідженні взяли участь 1 442 медпрацівників з державних і приватних лікарень. Одній частині піддослідних ввели вакцину BNT162b2 (Comirnaty; Pfizer / BioNTech), а іншим - вакцину з інактивованим вірусом (клітини веро) (Coronavac; Sinovac). Виявилося, що у щеплених вакциною Pfizer рівень антитіл суттєво збільшився як після першої, так і після другої дози. А у вакцинованих CoronaVac були низькі показники після першої дози та помірні - після другої.

Згідно з даними дослідження, в підгрупі з 12 осіб, які отримали вакцину Pfizer, середній рівень антитіл становить 269, тоді як у такого ж числа людей у підгрупі, прищепленій Coronavac, цей показник сягав лише 27.

Раніше повідомлялося, що вакцина китайського виробництва CoronaVac, яка була схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров'я, найближчим часом отримає сертифікати в Євросоюзі. Також повідомлялося, що жителі Києва віком від 60 років і старше з 16 липня зможуть, крім вакцини CoronaVac, щепитися вакциною Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech в Центрі вакцинації проти COVID-19.